Bundan Sonra Windows 10, Android Uygulamalarını Çalıştırabilecek!

Bundan Sonra Windows 10, Android Uygulamalarını Çalıştırabilecek!
25 Kasım 2020 16:33 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:00

Microsoft’la sızdırmış olduğu haberlerle oldukça popüler olan  gazeteci Zac Bowden, Windows 10 işletim sistemini kullanan kişileri sevindirecek bir haberi paylaştı. Bowden’ın yapmış olduğu habere göre, bundan böyle Android uygulamalarını çalıştırmak için indirmiş olduğumuz emülatör  programları tarihin tozlu sayfaları arasına girecek. Çünkü iddialara göre, Microsoft, Android  uygulamalarını ekstra bir yazılıma gerek kalmadan çalıştırabilecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Zac Bowden, bu özelliğin nasıl çalışacağı hakkında herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Fakat bu özelliğin geliştirilme aşamasında sonuna gelindiğini ifade eden  Bowden, gelecek senenin ilk aylarında Windows 10 kullanıcılarına sunulacağını belirtti. Win10’un yeni bu özelliği hakkında araştırmalar yaptığını ve yeni detaylar öğrenmek için çok çalıştığını belirten gazeteci, yeni gelişmeler oldukça paylaşacağını belirtti.

Windows 10 Kullanıcıları Android Uygulamaları İçin 3 Parti Yazılımlarına İhtiyaç Duymayacak!

Eğer ki Samsung markalı bir telefona sahipseniz, Windows 10 ile Android uygulamalarını zaten çalıştırma imkanına sahipsiniz. Yeni gelen bu özellik ise bu ekosistemi iyice genişletecek. Yani telefonunuz hangi marka olursa olsun gelecek sene tüm kullanıcılar, Android uygulamalarını Windows 10’da herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan rahat bir şekilde çalıştırabilecek.

Android işletim sistemini kullanan kişiler daha önce bu tür imkanlardan pek faydalanamıyordu. Hatta bazı kişiler yeni bilgisayar almak istediklerinde bu durumdan dolayı Mac’lere yöneliyordu. Lakin bu özellik Win10 kullanıcılarının deneyimini iyileştirecek. Haber hakkında gelişmeler oldukça sizlerle, paylaşmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER: ,
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.