Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
30 Nisan 2023 21:00 | Son Güncellenme: 7 Eylül 2023 00:35

Görsel ağırlıklı en popüler sosyal medya sitesi Instagram üzerinde beğendiğiniz videoları doğrudan indirmek mümkün olmuyor. Bu yüzden birçok kullanıcı, Instagram video indirme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını arıyor. Hangi yöntemleri kullanarak neler yapabileceğinize dair tüm detayları, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram video indir gibi bir özellik sunmazken, aslında aynı sıkıntı diğer sosyal medya sitelerinde de bulunuyor. Bu özelliğin neden olmadığına dair birçok dedikodu bulunsa da bu platformlardan istediğiniz videoları indirmek hiçte zor değil. İşte Instagram’dan video nasıl indirilir? Sorusunun cevabı…

Instagram Video İndirme Programları / Uygulamaları

Instagram’da Videoları indirmek için bazı programlardan ve online platformlardan faydalanabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz siteler birer program olsalar da internet siteleri üzerinden çevrimiçi olarak video indirme imkânı da sunuyorlar.

InstaSave

Sosyal medya sitesi üzerindeki fotoğraf ve videoları ücretsiz olarak indirebileceğiniz programlardan biridir. Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra, Instagram’a giriş yapmasanız bile istediğiniz videoları kolaylıkla indirebilirsiniz. Dilerseniz uygulamanın web sitesi üzerinden indirmek istediğiniz videonun linkiyle de bu işlemi yapabilirsiniz.

Video Downloader for Instagram

Android cihazlar için sunulan video indirme uygulaması, Google Play üzerinde 5 milyonun üzerinde indirilmiştir. Diğer yandan farklı uygulama indirme sitelerinde de bir hayli tercih edildiğini de belirtmek gerekir.

İster videoları paylaşın ister cihazınıza indirin. İndirmek istediğiniz fotoğraf ve videoların linkini kopyaladıktan sonra, uygulamayı açıp ilgili alanlara yapıştırarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Ücretsiz olmasına karşın video kalitesini bozmadan ciddi manada iyi iş çıkardığını belirtelim.

Programlar, çevrimiçi ortamlar ve cep telefonu uygulamaları ile Instagram videolarını indirme adımları aşağıda verilmiştir. Genelde birbirine yakın işlemlerle videoları indirebilirsiniz. Platforma göre aşağıda bahsedilenlerde ufak değişiklikler olması mümkündür.

  • İndirmek istediğiniz videoya Instagram üzerinden tıklayın.
  • Videoya tıkladıktan sonra sağ üst kısımdaki üç noktaya tıklayın. Burada bulunan bağlantı seçeneğinden Instagram videosunun bağlantı adresini yani linkini kopyalayın.
  • Linki kopyalamanın ardından kullanmış olduğunuz uygulama/program veya programsız Instagram video indirme sitesine girin.
  • Linki kullandığınız platformdaki bağlantı yapıştır alanına yapıştırın ve “Download” butonuna tıklayın. Bu butondan sonra indirme işlemi başlamamışsa karşınıza çıkacak “Download video” gibi seçeneklere tıklayın.
ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.