Whatsapp Mesajlara Emoji ile Cevap Verme Özelliği Geldi!

Whatsapp Mesajlara Emoji ile Cevap Verme Özelliği Geldi!
23 Mart 2022 16:29 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Instagram kullanıcıları uzun zamandır mesajlara Emoji ile tepki verme özelliğini kullanıyordu. Bu özellik çoğu zaman görüldü olarak bırakmaktan bile kurtarıyordu. Söz konusu Whatsapp, Facebook şirketinin çatısı altına geçmeye başladığından beri yeni özellikler kazanmaya başladı.

Whatsapp mesajlara Emoji ile tepki verme özelliği de bu özelliklerden sadece birisi. Hali hazırda eklenmiş olan emojiler ile veya daha sonra seçeceğiniz favori emojiniz ile mesajlara tepki verme şansınız bulunuyor. Emojiler karşıya bildirim gönderiyor.

Çoğu zaman mesajlara yazacak bir şey bulamıyoruz, bunları görüldü olarak bırakmamak veya önceki mesajları okuduğunuza dair, gördüğünüze dair bir bildirimde bulunmak istiyorsanız Emoji tepkilerini kullanabilirsiniz.

Whatsapp Emoji ile Tepki Verme Özelliği |Bazı Kullanıcılara Güncelleme Geldi

Whatsapp Emoji ile tepki verme güncellemesi henüz bazı kullanıcılar tarafından test edilmekte. Söz konusu test güncellemeleri rastgele bir şekilde ve beta güncellemesine katılanlara gönderilmekte. Önümüzdeki aylarda normal kullanıcılar için de güncelleme yayınlanabilecek gibi duruyor.

Whatsapp Instagram gibi oluyor düşünceleri yer alıyor olsa da Whatsapp çoğu zaman Instagram uygulamasından daha fazla kullanıcı oranına sahip olmayı başarıyor. Facebook Meta kurulmasının ardından Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerindeki özellikler birbirine benzer şekilde olmaya başladı.

Bunun yanı sıra, Facebook’un Facebook, Instagram ve Whatsapp’ı tek bir uygulama üzerinde toplayan bir uygulama fikride bulunuyordu. Öyle bir uygulama olması planlanıyor ki tek tıklama ile üç uygulamayı da kullanabileceksiniz.

whataspp emoji ile tepki verme ozelligi nasil kullanilir

Whataspp Emoji İle Tepki Verme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Emoji ile tepki verme özelliği bazı kullanıcılara geldi. Peki, Whatsapp Emoji ile tepki verme nasıl kullanılır?

Emoji ile tepki verme özelliği size gelmişse söz konusu adımları uygulayarak mesajlara Emoji tepkisi bırakabilirsiniz. Güncellemenin gelip gelmediğini yine aynı yöntemleri uygulayarak test edebilirsiniz.

  • Whatsapp’ı açın.
  • Emoji ile tepki bırakmak istediğiniz sohbeti açın.
  • Emoji bırakmak istediğini mesajı bulun.
  • Mesajın üzerine basılı tutun.
  • Gelecek olan panelden bırakmak istediğiniz Emoji tepkisine dokunun.

Güncelleme alan kişilerdenseniz bu alanda Emoji panelleri ile karşılaşacaksınız. Emoji panellerinin değişimi ile ilgili de ilerleyen zamanlarda güncelleme görmek mümkün durumda. Şu anki yama notlarına göre verilebilecek Emoji tepkileri düzenlenebilir özelliklere sahip değiller.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.