WhatsApp Alışveriş Sepeti Özelliğini Dağıtmaya Başladı!

WhatsApp Alışveriş Sepeti Özelliğini Dağıtmaya Başladı!
11 Aralık 2020 15:13 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:20

İlk çıktığı zamanlar normal bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp , bugün internet üzerinden alışveriş’in önemli aktörleri arasına girmeyi başardı.  Kullanıcıları ve işletmeleri  bir araya getiren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp alışveriş sepeti özelliğini dağıtmaya başladı!

WhatsApp Alışveriş Sepeti Özelliği Yavaş Yavaş Geliyor!

Günümüzde 1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olan ve artık SMS’den dahi çok kullanılan, sevilen WhatsApp, uzun zamandan beridir alışveriş sektörünün önemli bir aktörü haline gelmişti. Müşteriler işletmelere WhatsApp rahatlıkla ulaşabiliyor sorularını veya sorunlarına çözüm bulabiliyordu. Hatta WhatsApp üzerinden ürün veya hizmet seçimi yaparak alışveriş yapanlar bile mümkün. WhatsApp bu gerçeği göz ardı etmeyerek önemli bir özellik geliştiriyor. Onaylı işletmeler bundan sonra kendi hesapları üzerinden  kataloglar barındırabilecek ve bu kataloglardan seçim yapan müşterileri için alışveriş sepeti oluşturma imkanına sahip olacak.

Yeni gelecek olan bu özellikle beraber, bir işletme ile mesajlaşırken üst kısımda dükkan simgesi yer alacak. Bu dükkan simgesinde işletmenin oluşturduğu kataloglar yer alacak. Bu kataloglardan seçimler yaparak alışveriş sepetinize ekleyebiliyorsunuz. İşletmenin ana sayfasında alışveriş sepeti simgesi yer alacak. Buna tıklayarak alışveriş sepetinizin içeriğini görebileceksiniz. Eğer ki o sepetteki ürünleri almak isterseniz, bu sepeti işletmeye göndereceksiniz.

Henüz bunları ödeyebilmek için bir sistem bulunmuyor. Lakin WhatsApp uzun süreden beridir para gönderme özelliğini testini gerçekleşmekte. Büyük bir ihtimalle sonraki aylarda  sepetinizi doğrudan ödeyebilme  imkanı da sunulacak.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.