Bitcoin’de Sert Düşüş!

Mt. Gox’un çalınan varlıkları dağıtacağını açıklamasıyla Bitcoin 62 bin doların altına düştü. Kripto piyasasında panik havası hakim. İşte detaylar:

Bitcoin’de Sert Düşüş!
24 Haziran 2024 14:11 | Son Güncellenme: 25 Haziran 2024 23:13

Kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, Mt. Gox borsasının 2014’te çalınan varlıkları sahiplerine dağıtacağını açıklamasının ardından 62 bin doların altına geriledi. En büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 4,6’dan fazla değer kaybetti.

Analiz şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri 24 saatte yüzde 4,5 azalarak 2 trilyon 240 milyar dolara düştü. Bu düşüş, yatırımcılar arasında büyük bir panik havası yarattı.

Analistler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşün, Mt. Gox borsasının 2014’te çalınan varlıkları sahiplerine dağıtacağını açıklaması nedeniyle yaşandığını belirtiyor. Artık faaliyet göstermeyen Mt. Gox borsasının yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki kripto varlıkları gelecek haftadan itibaren sahiplerine dağıtması beklenirken, bu varlıkların en azından bir kısmının satılacağı öngörülüyor.

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin belirsizliklerin de kripto varlıklarda satış baskısı yarattığını belirtiyor. Bu belirsizlik, yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasına ve kripto para piyasasında satışların artmasına neden oluyor.

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Saat 14.00 itibarıyla son 24 saatte fiyatında yüzde 4,6’dan fazla düşüş yaşayan Bitcoin, 61 bin 250 dolar seviyesine geriledi. Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 5,5’e yakın değer kaybederek 3 bin 306 dolar seviyesine indi.

Kripto para piyasasında yaşanan bu sert düşüş, yatırımcıların geleceğe yönelik beklentilerini de olumsuz etkiliyor. Uzmanlar, Mt. Gox varlıklarının dağıtımı ve Fed’in politikaları gibi faktörlerin piyasada dalgalanmalara neden olabileceğini belirtiyor. Yatırımcıların bu süreçte dikkatli olmaları ve piyasa gelişmelerini yakından takip etmeleri önem taşıyor.

Sonuç olarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan bu düşüş, piyasada büyük bir belirsizlik yaratmış durumda. Yatırımcıların, bu tür dalgalanmalara karşı hazırlıklı olmaları ve stratejik adımlar atmaları gerekiyor.

ETİKETLER:
Merhaba, ben Mert Yılmaz. Bilgisayar mühendisiyim ve teknoloji benim tutkum. 10 yıldır bu sektördeyim ve BTnet.com.tr'de yazarlık yapıyorum. Özellikle yapay zeka ve siber güvenlik konularına meraklıyım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.