USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Çözümü

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Çözümü
19 Haziran 2022 01:27 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:30

Günümüzde hemen her bilgisayar kullanıcısı ( Windows 10, Windows 8, Windows  7 ) bir şekilde USB aygıtı tanınmadı hatası  ile karşılaşmaktadır. Sorunun neden ortaya çıktığının anlaşılması için öncelikle sorunun kaynağının belirlenmesi gerekmektedir. Peki, USB aygıtı tanınmadı hatasının kaynağı ve nedenleri nelerdir?

Bu hata pek çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Hatanın ortaya çıkma sebepleri olarak USB aygıtının bozulmuş olması, UBS dış sabit disk sürücüsü ile Windows çakışmasına neden olacak sorunlar için farklı bir güncellemeye ihtiyaç duyulması, Windows içerisinde eksik olan önemli güncelleştirmeler nedeni ile hatanın oluşması ya da kişisel bilgisayarın ana kartına ait sürücülerinde güncelleştirmelere ihtiyaç duyuluyor olması. Tüm bu noktalar sorunun ana kaynağı olabilmektedir. USB aygıtı tanınmadı hatası sorunun çözümü içinse şu adımlar izlenebilmektedir;

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Çözümü

Eğer bir kullanıcı bu hata ile karşı karşıya kalıyorsa, yalnız olmadığını bilmelidir. Çünkü birçok farklı bilgisayar kullanıcısı bu hata ile karşı karşıya kalmaktadır. Karşılaşılan hata çözümdür bir hata değildir. Sorunu gidermek için pek çok farklı yöntem geliştirilmiştir ve bu yöntemler takip edilerek sorun çözüme ulaştırılabilir.

USB aygıtı tanınmadı hatası çözümlerinden bir tanesi, dış sabit sürücünün kaldırılıp yeninden bağlantı kurulmasının sağlanmasıdır. Bu işlemin yapılması için ara kısmına ulaşılarak ilgili alana aygıt yöneticisi yazılmalıdır. Açılan listeden aygıt yöneticisi seçilir. Donanım listesinden disk sürücüsü seçilerek sorunun oluştuğu USB dış sabit sürücüsüne basılı tutulup kaldırılması sağlanmalıdır. Bu ilkem sonrasında USB aygıtı çıkarılmalı ve bir süre sonra tekrar takılmalıdır. Birçok kullanıcı için yaşanılan sorun bu şekilde çözüme ulaştırılmaktadır.

Ancak yukarıdaki yer alan yöntem ile sorun çözümlediğinde yapılabilecek farklı eylemlerde bulunmaktadır. Bunların başında Windows güncelleştirilmelerinin doğru bir şekilde yüklenmesini sağlamak gelmektedir. Eğer herhangi bir şekilde Windows güncelleştirmeleri doğru bir şekilde yüklenmemişse USB aygıtı tanınmadı hatası alınabilmektedir. Bir adama kutusuna Windows Update yazılarak gelen sonuçlarda Windows Update seçeneği seçilmelidir. Buradan gerekli olan tüm güncelleştirmelerin sağlanması için, güncellemeleri denetle seçeneği seçilerek tarama sağlanmalıdır. Ardından eksik ya da sorun çıkaran tüm unsurların güncellenmesi sağlanmalıdır. Bu sayede USB aygıtı tanınmadı hatası hızlı bir şekilde çözülebilmektedir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.