Threads, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Sosyal Medya Uygulaması

Threads, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Sosyal Medya Uygulaması
10 Temmuz 2023 11:57

Meta’nın Twitter’a rakip olan uygulaması Threads, muhteşem bir başlangıç yapmış durumda. Çarşamba akşamı yayına girmesinin ardından sadece dört gün içinde, Threads Tracker’a göre Threads’in kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda. Threads’in Instagram’ın kardeş uygulaması olması ve bu görüntü paylaşım platformunun milyarlarca kullanıcısının kolayca kaydolabilmesi büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Threads’in kullanıcı sayısı hakkında birkaç güncelleme sağladı. Uygulama, ilk yedi saat içinde 10 milyon kullanıcıya ulaştı ve Perşembe sabahına gelindiğinde bu sayı 30 milyonu geçti. Yaklaşık 24 saat sonra ise bu rakam ikiye katlandı.

Threads için henüz çok erken bir dönemdeyiz çünkü uygulama birçok kullanıcının temel olarak gördüğü önemli özellikleri içermiyor. Şu an için erişilebilirlik seçenekleri oldukça sınırlı; arama işlevi kullanıcı adlarıyla sınırlı, hashtag desteği bulunmuyor ve Threads’ten web üzerinden gönderi yapılamıyor.

Belki de Twitter’a alışmış olanlar için en sinir bozucu durum, Threads’in henüz gönderilerin kronolojik olarak sıralandığı bir beslemeye sahip olmamasıdır. Algoritmik besleme, markalar, etkileyiciler ve ünlülerle dolu olduğundan kullanıcıların arkadaşları ve aile üyelerinin paylaşımlarını takip etmeleri zorlaşıyor. Ancak, bir kronolojik besleme yakında gelecek olsa da, Twitter hala birçok kişinin anlık haberler için tercih ettiği uygulama olabilir.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, “Threads’te siyaset ve haberler kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak  Instagram’da da belirli bir ölçüde oldu, ancak bu konularda teşvike yönelik hiçbir şey yapmayacağız” diyerek Twitter’ın yerini almak amacıyla Threads’in geliştirilmediğini belirtti.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.