Steam, Türkiye’de Türk Lirası Kullanımını Sonlandırarak USD Fiyatlandırmasına Geçiyor

Steam, Türkiye’de Türk Lirası Kullanımını Sonlandırarak USD Fiyatlandırmasına Geçiyor
25 Ekim 2023 11:04

Steam, Türk Lirası ile yıllarca oyunseverlere hizmet veren önemli bir oyun platformu olarak biliniyordu. Ancak, son dönemdeki yüksek döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle, Steam önemli bir karar alarak Türk Lirası ile yapılan işlemleri sonlandırdığını duyurdu.

Steam’in resmi duyurusuna göre, Türkiye ve Arjantin’de fiyat ayarlamalarının giderek zorlaştığı bir dönemde, 20 Kasım’dan itibaren oyun fiyatları USD (Amerikan Doları) üzerinden belirlenecek. Türk Lirası bakiyesi bulunan kullanıcıların hesaplarındaki bakiyeler, bu tarihten itibaren geçerli olan döviz kuru üzerinden Amerikan Dolarına çevrilecek.

steam turkiyede turk lirasi kullanimini sonlandiriyor

Steam, normalde 25 ülkede değişken döviz kurları nedeniyle USD fiyat politikası uyguluyordu. Bu ülkeler arasına, İran, Filistin, Sudan, Ürdün, Mısır, Venezuela, Nikaragua gibi ülkelerin yanı sıra, Türkiye ve Arjantin de eklenmiş oldu. Bu değişiklik, oyunseverlerin bakiyelerinin döviz kuru dalgalanmalarından etkilenmemesi amacını taşıyor.

Steam’in bu kararı, Türk oyunseverler arasında çeşitli tepkilere neden oldu. Döviz kurlarındaki belirsizlikler ve dalgalanmalar, oyuncuların oyunlara erişimini ve bu oyunları satın almalarını zorlaştırabilir. Ancak, Steam’in aldığı bu kararın temelinde, fiyat ayarlamalarını daha istikrarlı bir temele oturtma çabası olduğu düşünülüyor.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.