Netflix Stüdyo Kalitesinde Ses Desteği Sunacak!

Netflix Stüdyo Kalitesinde Ses Desteği Sunacak!
25.01.2021
ABONE OL

Son Güncelleme: 25 Ocak 2021

Milyonlarca kullanıcısı ile en popüler dijital platformlardan olan Netflix, mobil platformlarda uygulamalarını geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Daha önce bir çok yenilik getiren Netflix, şimdi Android kullanıcılarına stüdyo kalitesinde ses desteği sunacak.

Netflix Stüdyo Kalitesinde Ses Desteği Sunacak

Netflix’te içerik izleyen kişilerin en çok dikkat ettiği durumlardan birisi olan ses, Netflix gibi popüler platformlarda standart bir şekilde sunulmakta. Yani herhangi bir ekstra durum söz konusu olmuyor. Neredeyse her cihazla uyumlu bir şekilde çalışan Netflix’in bu politikası her ne kadar anlaşılır olsa bile Android kullanıcıları için daha iyi bir ses deneyimi üzerinde çalışıyor. Android 9 ve üstündeki sürümündeki cihazlar için gelecek olan bu özellik, Extended HE-ACC-MPEG-D DRC  odağında bulunuyor.

Bu özellik hakkında bir blog yazısı bile paylaşan dev platform Netflix, özelliği daha detaylı ve teknik bir şekilde açıklamış. Yeni bu özelliği kısa bir şekilde ifade etmemiz gerekirse, temelde, Netflix’in artık stüdyo kalitesinde bir ses hizmeti sunacak ve bu şekilde kullanıcılarının deneyimini iyice geliştirecek. Oldukça iddialı olan bu özelliği kısa süre sonra Android kullanıcıları test etme imkanına sahip olacak. iOS işletim sistemine sahip cihazlara bu özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor. Yeni bu özellikle ile birlikte seslerin daha gerçekçi olacağı vurguluyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.