Microsoft Word Alternatifi Programlar Hangileri?

Microsoft Word Alternatifi Programlar Hangileri?
3 Kasım 2022 16:37 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:16

Her bilgisayarın olmazsa olmazlarından biri olan Microsoft Word, yazı editörlüğü alanında zirvedeki yerini koruyor. Ancak Microsoft Word alternatifi programlar da sunmuş olduğu özellikler ile Word programını liderlikte yakın takibe almış durumdalar. Gerek farklı özellikler arıyor veya gerekse çeşitli nedenlerle Word kullanamıyorsanız, alternatiflerine göz atmanız beklentilerinizi karşılayabilir.

Microsoft Word Alternatifi Programlar Hangileri?

Word metin editörleri arasında şüphesiz ki açık ara liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Ardından gelenlerin sunmuş olduğu özellikler ise şimdilik Microsoft ürünleriyle kıyaslanamayacak derecede kalıyor. Ancak ihtiyaçlarınıza ve Microsoft kullanamama nedenlerine göre alternatif arıyor olabilirsiniz. bu listede benzer arayışta olanlar için hazırlanmıştır.

Google Drive

Google Drive Microsoft ürünlerine benzerliği ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Microsoft Word özelliklerine nazaran Google Drive tarafından sunulan ekstra özellikleri de unutmamak gerekiyor. Word çevrimdışı olarak çalışma ve otomatik kaydetme yeteneğine sahipken, Drive yine aynı özellikleri sunuyor.

Hazırladığınız içeriklere her yerden ve farklı cihazlardan ulaşabilme imkânı, basit kullanımı ve sesle yazma özellikleri gibi daha birçok gelişmiş özellik Drive üzerinde bulunuyor.

LibreOffice

Ofis programları arasında Microsoft Word alternatifi programlar listesinde yer verilebilecek gelişmiş özellikler taşıyor.  Üstelik farklı platformlarda kullanılabilir olması ve Word’e benzer özellikler sunmasıyla öne çıkıyor.

Metin içerikleri PDF formatına dönüştürmesi, otomatik kaydetme, yazım hatalarının kontrol edilebilmesi ve sade arayüzü öne çıkan özelliklerden bazılarıdır. Tüm bunların dışında tamamen ücretsiz olması da LibreOffice uygulamasının temel özellikleridir.

OpenOffice

Microsoft ürünler önemli özellikler sunarken alternatif aranmasının en önemli nedenlerinden biri, ücretli olmasıdır. OpenOffice yazı editörleri arasında ücretsiz olarak birçok işi yapabileceğiniz programlardan biridir.

Farklı ofis ihtiyaçları için çeşitli modüller kullanılan programda, belgeleri kurtarma, gramer ve kelime kontrolü gibi farklı özelliklerde bulunuyor. Basit arayüzü ile giriş seviyesindeki kullanıcılar bile OpenOffice ile metin editörü ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler.

WPS Office

Bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda kullanabileceğiniz Microsoft Word benzeri programlar arasındadır. Ücretsiz olan ve kolay kullanımıyla dikkat çeken WPS, Word kadar olmasa bile günü kurtaracak özellikleriyle dikkat çekiyor. Daha çok akıllı cep telefonlarında kullanılan program, bilgisayarlarda da kullanılmaktadır.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.