Okundu Bilgisi Göndermeden Snapchat Nasıl Okunur?

Okundu Bilgisi Göndermeden Snapchat Nasıl Okunur?
17 Kasım 2022 16:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:28

Bazı nedenlerden dolayı size gönderilen mesaj için göndericiye okundu bilgisinin görünmemesi isteyebilirsiniz. Okundu bilgisi göndermeden Snapchat nasıl okunur? Sorusuna bu yüzden cevap arayabilirsiniz.

Okundu Bilgisi Göndermeden Snapchat Nasıl Okunur?

Çıktığı günden beri hızla popüler olmayı başaran Snapchat, güncellenen sürümleriyle birçok iletişim ve eğlence özelliğini bir arada sunuyor. Okundu bilgisi göndermeden Snapchat okuma hakkında ihtiyacınız olan detaylara aşağıda yer verdik. Snapchat okundu bilgisi kapatma işlemi için, cihazın işletim sistemini de dikkate almak gerekiyor.

iPhone Snapchat Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıcısı olarak Snapchat mesajlarına okundu bilgisi göndermeden bakmak istiyorsanız, şu basit adımları uygulayabilirsiniz.

  • Snapchat uygulamasını açın ve tüm mesajların ekranda yüklenmesini bekleyin.
  • Gelen yeni mesajların uygulama üzerinden yüklenmesinin ardından cihazınızı uçak moduna alın.
  • Telefonunuz uçak modundayken tüm mesajları okundu bilgisi göndermeden rahatlıkla okuyabilirsiniz. Mesajları okuduktan sonra mesaj kısmından çıkarak telefonunuzu uçak modundan çıkarmanız yeterli olacaktır.

Android Cihazlarda Okundu Bilgisi Göndermeden Snapchat Nasıl Okunur?

Android telefonlarda okundu bilgisi göndermeden Snapchat okuma yöntemi de oldukça basittir. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlardır;

  • Uygulama hesabınıza giriş yaparak “Chats” veya Türkçe karşılığı olarak “Sohbetler” kısmına gelin. Uygulamadayken ekranı sağa kaydırdığınızda “Sohbetler” kısmına gelebilirsiniz.
  • En son gelen mesajları görebildiğiniz bu alanda mesajların tamamı yüklenir. Mesajların tamamı yüklenmemişse yan kısımda bulunan “Tap to load” veya Türkçe karşılığı olan “Yüklemek İçin Dokun” butonuna tıklayın ve mesajların yüklenmesini sağlayın.
  • Okumak istediğiniz mesaj için “Görüntülemek için dokun” kısmına tıklayın ve telefonu hemen ardından uçak moduna alın.
  • Cihazınızı uçak moduna aldıktan sonra mesajları açın ve normal şekilde görmek için mor, kırmızı veya mavi simgelerden birine tıklayın.
  • Uygulamanın ön belleğini temizleyin ve uçak modu açıkken Uygulama çekmecesine gidin. Burada Ayarlar yani “Setting” kısmına tıklayın.
  • Ardından uygulamalar (Apps) kısmına gelin ve Snapchat uygulamasının üzerine basın.
  • Depolama kısmına basmanızın ardından “Clear Cache” yani “Önbelleği temizle” butonuna tıklayın. Buradan “Clear Data” yani “Verileri Temizle” kısmına tıklanarak ardından “Delete” butonundan silmeyi gerçekleştirin. Son olarak cihazınızı normal moda getirerek okundu bilgisi göndermeden mesajları okumuş olursunuz.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.