iPhone’dan Android’e WhatsApp Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Android’e WhatsApp Aktarma Nasıl Yapılır?
12 Şubat 2021 14:21 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:34

iPhone’dan Android’e WhatsApp aktarma, sohbet için WhatsApp uygulamasını tercih eden kullanıcıların yapmış olduğu araştırmalar incelendiğinde en fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. WhatsApp uygulaması farklı işletim sistemine sahip cep telefonlarında başarılı bir şekilde işlem yapabilmesi sebebiyle kullanıcıları telefon değişiklikleri esnasında en fazla düşündüğü konular arasında yer almaktadır.

Kullanıcıların birçoğu farklı nedenlerden dolayı cep telefonu değişikliği yapmaktadır. Yapılan bu değişikliklerde farklı işletim sistemli bir cep telefonuna geçmek aynı işletim sistemli bir cep telefonuna geçmeye nazaran daha fazla zorluk yaratabilmektedir. Böyle durumlarda da kullanıcılar yaşanabilecek sorunları minimuma indirerek bu geçiş sürecini atlatmak istemektedir. Gerçekleşecek olan telefon değişiminde kullanıcıların en dikkatli olduğu konu kişiler verilerin yedeklenmesi ve diğer telefona aktarılması olmaktadır. Bu sebeple araştırılan konular arasında iPhone’dan Android’e WhatsApp aktarma konusu da yer almaktadır.

iPhone’dan Android’e WhatsApp Aktarma Nasıl Yapılır?

IOS işletim sistemine sahip bir cep telefonu kullanıyorsanız farklı bir işletim sistemine geçiş yapmak oldukça zor olabilmektedir. Geçiş sonrasında da kişisel verilerin kullanılabilmesi için oldukça dikkatli davranmak ve tüm verileri yedekleyerek taşımak gerekmektedir. Farklı işletim sistemleri olması sebebiyle yedekleme işlemleri esnasında da farklılıklar yaşanabilmektedir. Bu sebeple tüm işletim sistemlerinde başarılı hizmet veren yedekleme platformları tercih edilmelidir. Söz konusu işlem iPhone’dan Android’e WhatsApp aktarma olunca da tercih edilecek olan ilk uygulama Dr. Fone Restore Social App olmaktadır. Dr. Fone Restore Social App kullanılarak gerçekleştirilecek olan yedekleme işlemleri IOS ve Android gibi farklı işletim sistemlerinde başarılı olmaktadır. Bu yöntemle WhatsApp aktarma işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin yapması gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle yedekleme işlemini yapacağınız bilgisayara Dr. Fone programını kurunuz.
  • Fone programını açınız ve ana ekranın sağ kısmında yer alan “WhatsApp Transfer” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından iPhone’dan Android’e WhatsApp aktarma işlemini gerçekleştireceğiniz iki telefonu USB kablosu ile birlikte bilgisayara bağlayınız.
  • USB kabloları ile bağlantı yapıldıktan sonra program cep telefonlarını direkt olarak görecektir.
  • USB kablosu aracılığıyla iPhone’dan Android’e WhatsApp aktarma işlemini gerçekleştirebilmek için ayarlar menüsü üzerinden bazı değişiklikler yapmanız istenecektir.
  • İstenen değişikliklerin yapılmasının ardından telefonlar ile bağlantı kurulacaktır.
  • Bağlantı kurulduktan sonra ise “Transfer WhatsApp Message” isimli seçeneğe tıkladıktan sonra işlem başlayacaktır.
  • İşlemin bir süre sonra başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Söz konusu işletim sistemi IOS olduğunda birçok eylemin gerçekleştirilmesi de zor olmaktadır. Fakat Dr. Fone Restore Social App yaşanan bu zorluğu bir nebze de olsa kolaylaştırmaktadır. Gerçekleştirilecek olan WhatsApp aktarma işleminde herhangi bir sorun yaşanmaması için bilgisayar ile sağlanan USB bağlantısına dikkat edilmelidir. WhatsApp aktarma işlemi esnasında kesinlikle USB kabloları çıkartılmamalı, bağlantının kopmasına sebep olacak dış etkenlere karşı kablolar uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

ETİKETLER: , , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.