Instagram Hikaye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
19 Haziran 2021 01:42 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:36

Instagram Müzik  özelliği uzun zaman sonra ülkemizde kullanıma açılmıştı. Aslında ne kadar basit bir işlem olsa da  Instagram hikaye müzik ekleme işleminin nasıl yapıldığını bilmeyenler olabiliyor. Bizde siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda nasıl hikayeye müzik ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Instagram Hikaye Müzik Ekleme

  • iOS veya Android kullananlar için işlemlerin tamamen aynı olduğunu belirtelim. ilk öncelikle İnstagram uygulamasını açın. Sol üst kısımda bulunan kamera simgesine tıklayın. Böylelikle Instagram hikaye kısmına geçiş yapmış olacaksınız.
  • Hikayenizi oluşturduktan sonra ekranın üst kısmında bulunan köşesi kıvrılmış kağıda benzeyen ve üstümde gülümseyen surat olan simgeye tıklayınız. Bu çıkartmaya tıkladığınız zaman alttan bir sekme açılacak, bu sekmeden Müzik etiketine dokunun.

instagram hikaye muzik ekleme

  • Müzik etiketine tıkladığınızda karşınıza ilk önce popüler müzikler çıkacak. Lakin istemiş olduğunuz müziği üst kısımdaki arama bölümüne yazıp, bulabilirsiniz. Bazı müzikler kütüphanede bulunmayabilir. Bunun için yapabileceğiniz bir şeyin olmadığını belirtelim.
  • İstemiş olduğunuz müziği seçtikten sonra bir önizleme ekranı gelecek. Bu ekrandan müziği önizlemesini yapabilirsiniz ve bazı gerekli ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz. İşlem bu kadar basit arkadaşlar.

Eğer ki çıkartmalarda müzik gözükmüyorsa, ilk öncelikle uygulamanız güncel mi değil mi onu kontrol edin. Uygulamanız güncel olduğu takdirde halen müzik seçeneği çıkmıyor ise uygulamayı silip, tekrardan kurarak deneyiniz. Umarım Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır? başlıklı yazımız sizler için faydalı olur.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.