Huawei P50 Serisi, Birbirinden Farklı Üç Ekran Çeşidi İle Gelecek!

Huawei P50 Serisi, Birbirinden Farklı Üç Ekran Çeşidi İle Gelecek!
10.01.2021
ABONE OL

Geçtiğimiz sene içerisinde  P40 ve Mate 40 serisini tanıtan Çin kökenli şirket Huawei, bu yılın ilk aylarında p50 serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde güvenli bir kaynaktan yapılan sızıntıyla, Huawei P50 serisi özellikleri gün yüzüne çıkmıştı. Bu sızıntılarda p50 serisinin P50, P50 Pro ve P50 Pro+ modelleri ile geleceğini belirtiyordu. Şimdi yeni gelen bu sızıntıyla beraber serinin üç farklı ekran çeşidi ile geleceği iddia edilmekte.

Huawei P50 Serisinde Hangi Ekran Çeşitleri Tercih Edilecek?

Ortaya çıkan sızıntılara göre, Huawei P50, Samsung S20 modelinde olduğu gibi micro kavisli bir ekrana sahip olacak. P50 Pro ise bir önceki nesilde kullanılan hyperboloidekran türünü kullanacak. P50 Pro+ ise 4 tarafı kavisli olan oldukça şık gözüken bir ekran kullanacak. Çinli şirket Huawei’nin bu seride yapacağı en büyük değişikliklerden birisi ise selfie kamerasını ortaya taşımak olacak. Bu serinin tüm modellerinde ortada nokta delik tasarımlı tek bir selfie kamerası yer alacak. Bu değişiklikle beraber daha iyi bir ekran/kasa oranı sağlanacak ve daha şık bir görünüm elde edilmiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde P50 Pro’nun arka tasarımının görüntüsü sızdırıldı. Bu sızıntıya göre p50 Pro’nun P40 serisinde kullanılan kamera tasarımı ile aynı olacak. Cihazda bir kamera periskop telefoto lens olmak üzere toplam 4 kamera yer alacak. Önceden gelen bilgilere göre bu kameralarda sıvı lens teknolojisi yer alacak

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.