İnstagram Butik Hesap Nasıl Açılır?

İnstagram Butik Hesap Nasıl Açılır?
24 Nisan 2022 03:52 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:30

Instagram butik hesap nasıl açılır? Sorusu butik hesabı açmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. Instagram butik hesap nasıl açılır? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

İnstagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olmasının yanı sıra günümüzde önemli bir ticari mecra haline de gelmiştir. Bunun sebebi hemen her yaştan kullanıcıya sahip bir uygulama ve ciddi bir müşteri potansiyeline sahiptir. Hal böyle olunca firmalar satış mevkilerini İnstagram üzerine yoğunlaştırmaya başlamışlardır.

Son yıllarda İnstagram butik hesapları hemen her türden ürünün satışını yapmaya başlamıştır. Ürün satışı yapmak isteyen her firma İnstagram üzerinden bu taleplerini karşılayabilmekle birlikte kazançlarını ciddi miktarda arttırabilmektedirler.  Ayrıca iyi bir reklam kapısı olan İnstagram sayesinde firmalar isimlerini daha kolay bir şekilde duyurabilmektedirler.

Instagram Butik Hesap Açma

İnstagram üzerinde butik hesap açabilmek izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle markanızın ve satış yapacağınız ürünler hakkında kendinizi tanıtacak bir İnstagram hesabı açın. Bu hesabı açarken bio kısmına markanız ve satacağınız ürünler hakkında bilgi paylaşımı yapmanız ileride kazanacağınız müşterilere markanızı daha iyi tanıtabilmek adına önemli bir adım olacaktır.
  • Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra takipçi kazanmak için sizinle aynı alanda satış yapan butik hesapların takipçilerine takip isteği atmak davet amaçlı uygun bir hareket olacaktır
  • Belirli bir takipçi düzeyine gelebilmek için yapmanız gereken bir başka hareket ise satacağınız ürünlerin fotoğraflarını düzenli bir şekilde paylaşmak olacaktır.
  • Düzenli paylaşım yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında paylaşacağınız ürün hakkında bilgi içeren yazılar yazmak olacaktır. Bu sayede müşterileriniz satacağınız ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecektir.
  • Bio kısmına ödeme bilgileri, kargo bilgileri gibi bilgileri paylaşmanız müşterileriniz ve sizin açınızdan oldukça kolaylık sağlayacaktır.
  • Sipariş alımlarını Dm üzerinden değil de Whatsapp gibi kullanışlı bir uygulama üzerinden yapmanız halinde müşteriniz ile olan diyalogunuz daha verimli ve anlaşılabilir bir hale gelecektir
  • Ürün paylaşımı yaparken ürünün detaylı fotoğraflarını paylaşmanız halinde müşteriniz şaibeden ayrılıp ürünü satın almak konusunda daha net kararlar verebilmesi adına önemli bir adım olacaktır

Saymış olduğumuz bu adımları doğru bir şekilde izleyerek sizlerde instagram üzerinde butik hesap sahibi olarak kazancınız arttırabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.