Windows 10’a Yeni Tasarımlar Gelebilir!

Windows 10’a Yeni Tasarımlar Gelebilir!
4 Ocak 2021 15:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:36

Windows 10 için yeni tasarım konusunu artık daha ciddiye almaya başaran Microsoft, mağaza uygulamalarında da tasarımsal iyileştirmeler yapmayı düşünüyor.  Şirket uygulamaların düğmelerini ve farklı  bölümlerini en iyi şekilde göstermek ve kullanıcının beğeneceği şekilde yapmak için yeni tasarım üzerinde yoğun bir çaba harcıyor.

Windows 10 Daha Hoş Tasarımlar Peşinde!

Windows 10 işletim sisteminde önceden Fluent Design (Akıcı Tasarım Sistemi) ve başlat menüsü için  yeni uygulama simgelerini görmüştük. Windows Latest’in yapmış olduğu habere göre, Microsoft sistem genelinde yaptığı değişikliklerin yanı sıra XAML uygulamalarına yeni kullanıcı ara yüzler getirmeyi düşünüyor. Microsoft’un üzerinde çalışmış olduğu tasarım, çoklu seçim modunda onay kutusu, geçiş değiştirme, fareyle üzerine gelme etkisi gibi birbirinden farklı yenilikleri barındırmakta.

Firmanın yayınlamış olduğu belgelere göre, tasarımlar XAML Windows uygulamalarının mevcut web ve mobil uygulamalarla aynı seviyeye getirilecek. Bu sayede tasarım kullanıcılara oldukça tanıdık gelecek ve göze hitap edecek. Şuan kullandığımız Windows 10 sürümlerinde XAML kontrolleri, web ve mobil uygulamalarla tutarsızlık söz konusu. Ayrıca yapılan bu çalışmaların test aşamasında olmadığını ve bu sebepten ötürü Windows 10’a kesin geleceği hakkında bir garanti söz konusu değil. Lakin ufak kişisel bir yorum yapmam gerekirse, artık Windows 10’da bazı tasarımlarda değişiklik yapılması gerekiyor. Hep aynı arayüz sıkmaya başladı diyebiliriz. Umarım yeni bir tasarım değişikliğine gidilir. Konu hakkında detaylar gelmeye devam ettikçe, sizlerle paylaşacağız.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.