Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı Ev Teknolojisi

Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı Ev Teknolojisi
1 Şubat 2023 12:56 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:31

Size gerçekten yardımcı olacak akıllı ev teknolojisi mi arıyorsunuz? Sadece havalı değil, aynı zamanda gerçek bir amaca hizmet eden bir teknoloji istiyorsanız, dışarıda neler olduğunu keşfetmek isteyeceksiniz. Ve verilere göre, bu sıcak pazarın hızla büyüdüğü görülüyor.

Statista, akıllı ev pazarının 2022’de 31,45 milyar dolar gelir getireceğini ve gelirin 2023’te 35,36 milyar dolara ulaşacağını öngördü. Araştırma şirketi, gelirin 2022 ile 2027 arasında %10,22 bileşik yıllık büyüme oranında artacağını ekliyor.

Sonunda toz toplamayan akıllı ev teknolojisi istiyorsanız, bazı seçenekleri görmek için okumaya devam edin.

Amazon’un Yankı Stüdyosu

Akıllı hoparlör pazarının 2020’de 3,85 milyar dolardan 2028’de 41,16 milyar dolara çıkması bekleniyor. Akıllı hoparlör pazarı çeşitli seçenekler sunarken, Amazon’un Echo serisi en iyi bilinenidir. Alexa sesli asistanıyla donatılmış bu cihazlara zaten aşina olabilirsiniz.

Çok fazla değer sunan akıllı ev teknolojisi istiyorsanız, Amazon’dan Echo Studio’yu düşünün.

Echo akıllı hoparlör serisinin önceki yinelemelerinde olduğu gibi, Echo Studio zamanlayıcıları ayarlamak, müzik çalmak, soruların yanıtlarını almak, akıllı ev cihazlarını kontrol etmek ve daha fazlası için kullanılabilir.

Ama daha da ileri gidiyor. Örneğin; Echo Studio’yu ilk kez başlattığınızda, Alexa sesinin odanızın akustiği için ideal olmasını sağlayacaktır. Cihazı evinizdeki başka bir odaya taşırsanız bu işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Amazon’un yüksek çözünürlüklü sese odaklanması, Amazon Echo Studio’nun öne çıkmasını sağlıyor.

Akıllı bir konuşmacı, çeşitli nedenlerle faydalı olacaktır. Örneğin, hareketlilik sorunlarınız varsa, ışıkları açıp kapatmak, kapıda kimin olduğunu bulmak ve daha fazlası gibi görevleri gerçekleştirmek için bir akıllı hoparlör kullanabilirsiniz.

Hareket kabiliyetini azaltan yaralanma kayma ve düşme veya bir araba kazasından kaynaklanan bir yaralanmada, sizin yerinize acil yardım hattını arayabilir.

Eve Enerji

Evinizde akıllı prizler var mı? Onlara taktığınız her şeyi kontrol etmenize izin vererek evinizi otomatikleştirebilirler. Ancak Eve Energy akıllı priz, işleri başka bir düzeye taşıyor. Akıllı prize taktığınız cihazları kontrol edebilmek yerine, cihazların ne kadar enerji tükettiğini takip edebilecek ve evinizdeki belirli cihazlara güç sağlamanın ne kadara mal olacağını hesaplayabileceksiniz.

Çevreye karşı sorumlu olmak istiyorsanız Eve Energy’yi takdir edeceksiniz. Ayrıca kim çevrenin daha iyi bir koruyucusu olmak istemez ki?

Eve Energy akıllı prizini Amazon’un Alexa veya Google Assistant ile kullanamayacaksınız. Yalnızca Apple Home Kit ile çalışır. Yani, Eve Energy’ye bağlanmadan önce bunu düşünmek isteyeceksiniz.

Philips Hue

The Business Research Company’ye göre, küresel akıllı ampul pazarının geçen yıl 11.08 milyar dolardan bu yıl 13.81 milyar dolara çıkması bekleniyor. Alanda pek çok seçenek var. Ancak en iyinin en iyisini istiyorsanız Philips Hue’yu yenmenin zor olduğunu söylemeliyiz.

Philips Hue ampuller, ışık şeritleri, gömme ışıklar, masa lambaları, tavan lambaları, zemin lambaları, duvar lambaları, dış mekan lambaları ve daha fazlası gibi farklı türlerde gelir. Philips Hue’yu kullanmak için Philips Bridge hub’ına ihtiyacınız olacak. Bu, akıllı ampulleri kontrol etmenizi sağlar. Dolayısıyla, ışıklarınızı kontrol etmek ve hatta ışıkların rengini değiştirmek istiyorsanız, bu iyi bir seçenektir.

Bunlar yararlı bulacağınız bazı akıllı ev teknolojileridir. Henüz kullanmadıysanız, bir deneyin. Bu kadar uzun süre onlarsız nasıl yaşadığınızı merak edebilirsiniz. Piyasada başka birçok şey var. Bu nedenle, akıllı ev teknolojisi arıyorsanız, yukarıdaki seçenekleri göz önünde bulundurun ve hayatınızı kolaylaştıracak seçenekleri görmek için aramanızı genişletin.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.