Google Chrome 2021’de Bellek Sorunu Çözecek!

Google Chrome 2021’de Bellek Sorunu Çözecek!
27 Aralık 2020 16:14 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:22

2021 senesine girmeden gelecek sene çıkacak olan teknolojilerin haberleri gelmeye başladı. Google, Chrome için atmış olduğu adımlar sonrasında RAM kullanımı oldukça dikkat çekici olmuştu. Google, tarayıcılarında RAM sorunu çözmek için düğmeye bastı. 2021 senesi itibariyle bundan böyle Google Chrome az RAM kullanmaya başlayacak. Google bu sorunu çözdükten sonra yeni bir güç platformu üzerinde çalışmaya başlayacak.

Google Chrome Bellek Sorunu Çözülüyor!

Google Chrome bellek sorununu çözebilmek için yeni bir fonksiyon üzerinde duruyor. Bu fonksiyon ise TerminateProcess. Yeni gelecek olan bu fonksiyon tekrar eden ve yavaşlamaya neden olacak işlemleri temizleyecek ve performans artışına yardımcı olacak. Sürekli çalışan uygulamalar donanım kaynaklı sorunlara neden olabiliyor. Bu durumda performansın iyileştirilmesine yardımcı olarak aynı zamanda RAM  konusunda etkili olması bekleniyor.

google chrome 2021de bellek sorunu

Google Chrome 2021’de Bellek Sorunu Çözecek!

Yeni yıl ile birlikte Google, bir çoğumuzun sürekli şikayetçi olduğu RAM sorununu çözebilir. Özellikle düşük donanıma sahip bilgisayarda yeni gelecek olan bu fonksiyon ile gözle görülür bir değişiklik olacağı belirtiliyor. Yeni gelecek olan bu fonksiyon şimdiden kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmekte. İyi donanıma sahip bilgisayarlarda ne derece etkili olur bilemiyoruz. Şahsen bilgisayarımın donanımlarının orta olmasına rağmen, Google Chrome’nin RAM konusundan ben de şikayetçiyim. Umarım buna kalıcı ve herkesi memnun edecek bir çözüm bulurlar. Bu konu hakkında gelişmeler yaşandıkça, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.