Facebook Sayfalar Özelliği Yenilendi!

Facebook Sayfalar Özelliği Yenilendi!
6 Ocak 2021 20:14 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:13

Facebook sayfalar özelliği yenilendi. Facebook bugün resmi blogunda yapmış olduğu paylaşımda Facebook Sayfalar’ın  yeni özelliklerini tanıttı. Facebook, paylaşmış olduğu bu yazıda, tanınmış kişilerin ve üreticilerin bir topluluk oluşturması,  hedeflemiş olduğu işletme amaçlarına ulaşabilmesi için daha basit ve sade bir yapıya geçtiklerini ifade etti.

Her ne kadar yeni sayfalar tasarımında değişiklikler olsa bile, komple ele aldığımız da Facebook‘un amacının, işletmelerin ve tanınmış kişilerin topluluklarla ve birbiriyle daha kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlamak. Kısacası daha kolay bir yönetim sunmak istiyor.

Facebook Sayfalar Özelliği İle Gelen Yenilikler

Facebook’un blog paylaşımına  göre sayfalar özelliğine gelen yenilikler bu şekilde;

 • Daha basit ve daha sezgisel bir tasarım tercih edildi.
 • Artık sayfaların kendi haber kaynağı olacak, burada diğer partnerleri ve takipçileri ile ilgili haberler görebilecekler.
 • Kişilerin kendi profilleri ile sayfalar arasındaki geçişleri daha kolay olacak.
 • Yöneticilere tamamen ya da kısmen sorumluluk vermek mümkün olacak.
 • Daha ilgili bildirimler alınmasını sağlayacak.
 • İstenmeyen içerikleri, sahte kullanıcıları ve taklitleri elimine etmeye yarayacak.

Yeni bu tasarımla birlikte kullanıcılar sayfalar özelliğinde daha basit bir arayüz ile karşılaşacak. Sayfaların takipçileri de biyografi gibi bilgileri  daha rahat şekilde görebilecekler. Ayrıca sayfaların yapmış olduğu yorumlar, yorumlar kısmında en yukarı da bulunacak. Yeni bu dönemde beğenilerin yerini takipçiler alacak. Artık beğenmenin yanı sıra Instagram’da olduğu üzere takipçi sayısı ön planda olacak. Bu sayede sayfaları yöneten kişiler, daha ilgili ve odak bir hedef kitleye hitap etme şansına sahip olacaklar.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


 1. Taha Cengiz dedi ki:

  Merhaba kardeşim bu yorumu görürsen ALLAH için cevap verip yardımcı olmanızı istiyorum. 1 yıldır uğraşıyorum hala yapamıyorum.

  Facebook yeni sayfa deneyimi getirmiş beğeni yerine takipçi gözükme vs ayarlar

  ama ben bı türlü yeni sayfa deneyimine geçemiyorum nasıl olur yardımcı olursanız çok sevinirim.