En İyi Ücretsiz Steam Oyunları

En İyi Ücretsiz Steam Oyunları
8 Şubat 2022 15:37 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:06

Steam en büyük oyun platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek ara yüzünün sadeliği gerek kullanım kolaylığı ile tercih edilmektedir. Platformda ücretli oyunların yanında ücretsiz oyunlar da bulunmaktadır. Fakat o kadar oyun arasında en iyiyi bulmak, özellikle de ücretsiz oyunlardan en iyiyi bulmak bazen zor olmaktadır. Steam’de yer alan en iyi ücretsiz oyunlar ise;

  1. Metin2
  2. CS:GO
  3. Team Fortress 2
  4. Dota 2
  5. Destiny 2
  6. Warframe olarak sıralanabilir. Steam üzerinde gerek grafikleri gerekse de oynanışları ile öne çıkan oyunlar bunlardır. Kullanıcıların oyları da bu oyunlar için “çok olumlu” yönündedir. İnanların sıklıkla tercih ettiği oyunlardır.

 

Metin 2

metin2

Listede belki de en beklenmeyecek oyun Metin2’dir. Metin 2 bir dönemlerin en çok oynanan çok oyunculu oyunlarından birisidir. Özellikle yaşı 25’lere yakın olan insanların mutlaka hayatlarının bir dönemine damga vurmuş oyunlardan birisidir. Şu anda Steam versiyonu da ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer daha önce oynamadıysanız veya eski günleri hatırlamak istiyorsanız mutlaka şans vermeniz gereken oyunlardan birisidir. Tek olumsuz tarafı ise eskisi kadar aktif oyuncusunun kalmamış olmasıdır.

 

Counter Strike Global Offensive

Counter Strike Global Offensive

Bir dönemlerin efsane oyunu olan Counter Strike’nin online versiyonudur. İster arkadaşlarınızla isterseniz de diğer rakipler ile oynanabilir. Normalde ücretli bir oyun iken Valve oyunun ücretsiz bir versiyonunu da sunmuştur. Bu oyunun en büyük dezavantajı ise hiledir. Özellikle ücretsiz sürümünde maalesef çok fazla sayıda hile kullanan oyuncu bulunmaktadır. Bu da oyun zevkinizi baltalamaktadır.

 

Team Fortress 2

team fortress 2

Yine Valve tarafından geliştirilen takım tabanlı bir oyundur. Arkadaşlarınızla oynamak için en iyi oyunlardan birisidir. 2007 yılında ilk kez piyasaya çıktığından beri efsane oyunlardan birisi olmuştur. Windows, Xbox, PlaySation, MacOS, Linux gibi birçok cihaz tarafından kullanılabilmektedir. Bu türde oyunları seviyorsanız mutlaka indirip denemeniz gereken oyunlardan birisidir.

 

Dota 2

dota 2

Yine bir dönemlerin efsane oyunlarından birisidir. Yine Valve tarafından geliştirilen bir strateji oyunudur. Günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz bir oyundur. Bu tür strateji oyunlarını seviyorsanız mutlaka bir şans vermeniz gereken oyunlardan birisidir. 2013 yılında çıkmış olduğu halde aktif olarak oynanmakta ve oyuncuları tarafından da sevilmektedir.

 

Destiny 2

Destiny 2

Bir aksiyon oyunu olan Desting 2 ücretli bir oyundur. Fakat Steam’de ücretsiz oynanabilir bir sürümü de bulunmaktadır. En büyük dezavantajı tüm ek paketlerinin çok pahalı olmasıdır. Oyunu ücretsiz olarak verseler bile ek paketlerin fiyatı 220 TL’yi bulmaktadır. Yine de daha önce oynamadıysanız bir şans vermenizde fayda bulunana oyunlardan birisidir.

 

Warframe

Warframe

Bir FPS aksiyon oyunudur. Ücretsiz olarak Steam üzerinden oynanabilir. DLC paketlerinin fiyatı da uygundur. Özellikle bu tarzı sevenler için mutlaka denenmesi gereken oyunlardan birisidir. Grafikleri, oynanışı ücretsiz bir oyuna göre gayet tatmin edicidir. 450 bini aşan değerlendirmeler sonucunda “çok olumlu” değerlendirmesini almayı başarmıştır. Daha önce oynamadıysanız ve aksiyon oyunlarını seviyorsanız şans vermeniz gereken oyunların başında gelmektedir.

 

 

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.