Televizyon ve Beyaz Eşya Taksit Sayıları Düşürüldü!

Televizyon ve Beyaz Eşya Taksit Sayıları Düşürüldü!
26 Aralık 2020 15:02 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:07

Ticaret Bakanlığı, televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarındaki taksit sayılarında değişikliğe gitti. Bundan sonra bu ürünlerdeki taksitler daha düşük olacak. Resmi Gazete’de yayınlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle beraber yeni dönem başlamış oldu.

Televizyon ve Beyaz Eşya Taksit Sayıları Düşürüldü!

Ses sistemi, kamera ve video gibi elektronik eşya satışları ve değeri 3 bin 500 TL yukarısı olan televizyon satışlarındaki taksit sayısı bundan böyle 6 değil 4 ay. Tablet bilgisayar satışlarındaki 6 ay taksit süresinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bunun yanı sıra bildiğiniz üzere Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli beyaz eşya satışları ve mobilyalar da taksit sayısı 18 ay’dı. Ticaret Bakanlığı bunda da bir düzenleme yaparak taksit sayısını 12 ay’a indirdi. Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ilgili harcamalarda 18 ay taksit süresi devam edecek.

Basılı ve külçe  şeklinde olmayan satışlarda ise en fazla 8 ay taksit sınırı 6 aya indirildi. Haber hakkında ufak yorum yapacak olursak, gerçekten taksit sayılarının bu derece azaltılması halkımızı çok etkileyecek gibi duruyor. Malum son zamanlarda paramız değersiz konumda iken taksit sayılarının düşürülmesiyle birlikte bundan böyle teknolojik aletleri daha zor alabileceğiz gibi duruyor. Güncel teknoloji haberlerinden uzak kalmak istemiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.