Elon Musk, X’i (Twitter) Bankacılık Uygulamasına Dönüştürmeyi Planlıyor

Elon Musk, X’i (Twitter) Bankacılık Uygulamasına Dönüştürmeyi Planlıyor
27 Ekim 2023 13:34 | Son Güncellenme: 27 Ekim 2023 13:40

Elon Musk, geçtiğimiz yılın sonlarında satın aldığı X (eski adıyla Twitter) ile bir adım daha ileri giderek “süper uygulama” hayalini gerçeğe dönüştürmek için düğmeye bastı. X’in 2024’e kadar finans dünyasını baştan aşağı değiştirecek bir bankacılık ve finans uygulamasına dönüşeceği konusundaki iddialarıyla dikkat çekiyoruz.

Elon Musk, X’in finans dünyasındaki merkezi olmayı hedeflediğini ve kullanıcıların hayatlarındaki tüm mali işleri tek bir platform üzerinden yönetmelerini amaçladığını belirtiyor. Bu vizyon, X’in özelliklerini 2024 sonuna kadar tamamlama hedefiyle birleşiyor.

X, 2024’te Bankacılık ve Finansın Yeni Yıldızı Olacak

Musk, çalışanlarla yaptığı toplantıda X’in bankacılık ve finans uygulaması olması için gerekli özelliklerin 2024 yılına kadar tamamlanmasını beklediğini açıkladı. Ödemelerden menkul kıymetlere kadar geniş bir yelpazede finansal işlemleri kapsayacak olan X, kullanıcılarına banka hesabı olmaksızın tüm finansal ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunacak.

X CEO’su Linda Yaccarino, şirketin 2024 yılında bu yeni hizmetin “tam bir fırsat” haline geleceğine inanıyor. Musk, “Eğer bu hizmeti önümüzdeki yılın sonuna kadar kullanıma sunmazsak aklım başımdan gider” diyerek projenin öncelikli olduğunu vurguluyor. Şirket, ABD genelinde para transferi lisanslarını almak için çalışmalarına devam ediyor.

Musk’ın finansal hizmetlere odaklanan bu projesi, geçmişte X.com’u kurmasıyla başlamıştı. PayPal’a dönüşen X, yüksek bir fiyatla eBay’e satılmış olsa da, Musk hala aynı vizyonu benimsemekte ve bu sefer X’i PayPal’ı geride bırakmak için kullanmayı planlamaktadır.

Elon Musk’ın liderliğindeki X, 2024’te finansal dünyanızı baştan aşağı değiştirecek gibi görünüyor. Gelecekte, X’in finansal hizmetlerdeki rolü ve etkisi merak konusu olmaya devam edecek.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.