Discord nedir? Discord nasıl kullanılır?

Discord nedir? Discord nasıl kullanılır?
1 Aralık 2021 11:10 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:23

Son dönemlerde, özellikle oyuncular arasında bir hayli popüler olan uygulamalar serisine yeni bir tanesi daha eklendi. Oyuncuların yanı sıra pandemi sürecinde alınan kısıtlama kararlarından ötürü birbirleriyle sosyal etkileşimlerini devam ettirmek isteyen kişiler tarafından Discord, en sık kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Oyuncular tarafından en sevilen haberleşme uygulaması olan Discord nedir? Discord nasıl kullanılır?

 Discord, Skype ve TeamSpeak gibi haberleşme uygulamalarına alternatif olan yeni nesil bir uygulamadır. Hem görüntülü hem de yazılı olarak haberleşmenize imkan tanıyan Discord, tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi grup ve admin sistemini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra tıpkı Skype uygulamasında olduğu gibi, bilgisayarınız ekranını diğer arkadaşlarınızla canlı bir şekilde paylaşabilir hatta canlı yayınınızı kayda alabilirsiniz.

 

Discord Nasıl Kullanılır?

 Hem telefonunuz hem de bilgisayarınız üzerinden indirerek kullanabileceğiniz Discord’u, herhangi bir yükleme yapmadan da kendi internet sitesi üzerinden giriş yaparak kullanmanız da mümkündür.

Oldukça basit ve anlaşılır bir arayüze sahip olan Discord’un kullanıma sanılanına nazaran oldukça kolaydır. Discord tarafından tüm kullanıcılarına sunulan ücretsiz özellikleri sıralamak gerekirse, şu şekilde sıralanabilir:

  • Bas Konuş Özelliği
  • Mikrofon ve Hoparlör Susturma Özelliği
  • Kamera Açma ve Kapatma
  • Arkadaş Ekleme
  • Görüntülü ve Sesli Arama
  • Ekran Paylaşma gibi birçok özelliği de içerisinde barındırmaktadır.

Discord Nitro Nedir?

  Discord uygulaması içerisinde yer alan ücretli bir ek uygulama olan Discord Nitro kullanıcılarına birçok ek avantaj ve kullanım kolaylığı vadetmektedir. Topluluk sunucularında özel emojiler, daha hızlı fps desteği, özel Discord etiketi, daha yüksek yükleme sınırı, animasyonlu avatarlar ve özel sunucu URL si gibi birçok Premium özelliklere sahip olabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.