Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?
2 Aralık 2020 16:32 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:29

Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır? sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri. Milyarlarca Android ve IOS cihazlarda kullanılıyor ve oldukça da seviliyor. Özellikle de düşük internet gerektiren WhatsApp, kendi alanında lider bir hale gelmesini sağladı. WhatsApp kullanıcıları bu uygulamadan oldukça memnun fakat aynı telefonda birden fazla kullanamama gibi bir sorun yüzünden memnun olmayan kullanıcılar da var. Telefonunuzda çift hat kullanıyorsanız ve iki ayrı numaranıza da WhatsApp kurmak istiyorsanız, Google Play’den indirme yapamadığınız için zorlanabiliyorsunuz. Bu yazımızda ise BtNet olarak bir telefonda nasıl birden fazla WhatsApp kullanırsınız bunu öğrettik. İyi okumalar…

Telefona Birden Fazla WhatsApp İndirme

Bu yöntem oldukça bilinen bir yöntemdir. Yine de bilmeyen kişiler için öğretmekte fayda var. WhatsApp şirketi, işyeri ve firma sahipleri için özel bir uygulama yayınladı. Bu uygulamanın adı da WhatsApp Business. Google Play’den ücretsiz şekilde indirerek diğer numaranız için de WhatsApp kullanabilir ve işyeriniz var ise yine bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Eğer kişisel kullanım için bu uygulamayı istiyorsanız, kurulum aşamasındayken Bir İşletme Değil seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

Uygulama Kopyalama

Uygulama kopyalama metodu da oldukça kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile WhatsApp uygulamanızı klonlayıp, yeni bir numara ile WhatsApp kullanabilirsiniz. Yeni nesil telefonlarda ve Android işletim sisteminde bu özellik dahili olarak gelse de, ek yazılımlar ile de uygulama kopyalama veya klonlama işlemi yapabilirsiniz.

Farklı WhatsApp Modları

Pek bilinmeyen bir yöntem olan bu metot ile de bir telefonda birden fazla WhatsApp kullanabilirsiniz. Sıradan kullanıcılar tarafından özel olarak modlanan WhatsApp, farklı paket sürümlerine sahip olduğu için, bir telefonda birden fazla olarak kullanılabiliyor. En çok kullanılan WhatsApp modları ise şu şekilde listeleniyor;

  1. WhatsApp Plus+
  2. YoWhatsApp
  3. WhatsApp Gold

Bu uygulamaları kullanarak birden fazla WhatsApp kullanabilirsiniz.

 

Değerli okuyucularımız, bu yazımızda bir telefonda birden fazla WhatsApp kullanma işlemlerini öğrettik. Diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayınız.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.