Zoom Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Zoom Hesabı Silme Nasıl Yapılır?
26 Şubat 2021 17:10 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:05

Zoom hesabı silme, güvenlik konusunda endişeleri olan kullanıcıların uygulamak istediği bir işlemdir. Dünya geneline yayılan ölümcül virüs sebebiyle insanlar birçok işini ve görüşmesini uzaktan yapmak zorunda kalmıştır. Uzaktan gerçekleştirilecek olan görüşmelerde, popüler uygulamaların yetersiz kalması sebebiyle Zoom tercih edilmeye başlanmıştır.

Yüksek katılımların gerçekleştiği toplantı ve görüşmelerde güçlü altyapısı sayesinde başarılı bir hizmet sunan Zoom kullanıcıların büyük beğenisini kazanmıştır. Gerek eğitim hizmetlerinde gerekse iş hizmetlerin tercih edilen toplantı platformu haline gelmiştir. Birçok toplantının gerçekleşmesinde fayda sağlayan Zoom, kısa süre içerisinde güvenlik açıkları olduğu yönünde söylentilere maruz kalmıştır. Söylentilerin etkisiyle birlikte gerçekleştirilen toplantıların önemi ve gizliliği göz önüne alındığında farklı platformlara yönelimlerin sayısı artmıştır. Daha güvenli olduğu ve gerçekleştirilen toplantının gizliliğini tehlikeye atmayacağı düşünülen platformlar tercih edilmiştir. Durum böyle olunca Zoom üzerinden oluşturulan üyelikler Zoom hesabı silme işlemi sonrasında kapatılmak istenmiştir.

Zoom Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Zoom, bakıldığında içerisinde çok fazla kişisel veri barındırmaması sebebiyle herhangi bir güvenlik açığından etkilenmeyecek bir platform olarak görülebilmektedir. Fakat Zoom aracılığıyla gerçekleştirilen toplantıların önemine bağlı olarak yaşanan güvenlik açığının da olumsuz etkileri artacaktır. Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıların bazıları özel bilgiler içermezken, bazıları oldukça özel ve kritik bilgiler içerebilmektedir. Platform, yalnızca olağan akıştaki sohbetleri içermediği, büyük şirketlerin de toplantılarını gerçekleştirdiği bir yer olduğu için son derece güvenli olması gerekmektedir. Yaşanan güvenlik açıkları sebebiyle de büyük öneme sahip sohbetler için farklı platformlar tercih edilmeye başlanmıştır. Bu doğrultuda gerçekleştirilmek istenen Zoom hesabı silme işlemi şu şekilde uygulanmaktadır:

 • zoom.us isimli internet sitesine giriniz.
 • “Sign In” seçeneğini kullanarak silmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
 • Görüntülenen sayfanın solunda yer alan “Account Management” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Ardından açılan “Account Profile” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Daha sonra görüntülenen kısımda yer alan “Terminate my account” butonuna tıklayınız.
 • “Delete Zoom Account” isimli bir pencere açılacaktır. Burada yer alan kutucuğa parolanızı girerek hesabın sahibi olduğunuzu doğrulayınız.
 • Ardından “Continue” butonuna tıklayınız.
 • Ardından hesabınızdan çıkış yapacaktır ve Zoom hesabı silme işleminiz gerçekleşecektir.

 

Zoom Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Zoom platformunda bir takım güvenlik açıklarının olduğuna yönelik söylentiler bulunmaktadır. Gerçekleştirmiş oldukları sohbetlerin herhangi bir gizlilik gerektirmediği düşüncesinde olan kullanıcılar bu söylenti sebebiyle platform değişikliğine gitmemektedir. Platformu kullanmaya devam etmelerinin yanı sıra kendilerince ufak güvenlik önemleri almaktadır. Alınabilecek güvenlik önlemlerinin başında parola değişikliği gelmektedir. Bunun dışında ise hesaba erişim sağlayan tüm cihazlar için Zoom tüm cihazlardan çıkış yapma işlemi gelmektedir. Bu işlem şu şekilde uygulanmaktadır:

 • zoom.us isimli internet sitesine giriniz.
 • “Sign In” seçeneğini kullanarak silmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
 • Görüntülenen sayfanın en altına ininiz. “Signed-In Device” isimli bölümün yanında yer alan “Sign Me Out From All Devices” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından “OK” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Zoom hesabı silme işlemi esnasında Türkçe dil desteği bulunmadığı için tüm adımlar İngilizce isimleriyle anlatılmıştır. Siteye giriş yaptıktan sonra tarayıcınıza bağlı olarak Türkçe diline çevrilebilmektir. Belirtilen seçenekler doğrultusunda işleminizi gerçekleştirebilmek için çeviri özelliğini devre dışı bırakmayı unutmayınız.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.