Yerli Platform Exxen Yurt Dışına Açıldı!

Yerli Platform Exxen Yurt Dışına Açıldı!
21 Ocak 2021 20:53 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:37

Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu dijital içerik platformu Exxen yurt dışına açıldı. Bundan böyle yurt dışındaki kullanıcılar da Exxen’e kayıt olabilecek ve içeriklerin keyfini çıkarabilecek. Yurt dışında yaşayan kullanıcılar aylık 5 Euro karşılığında platforma üye olabilecekler. Yurt dışında açılan Exxen’in fiyatlarına baktığımızda  aylık 5 Euro/6 dolar, reklamsız abonelik aylık 10 Euro/10 dolar civarında. Ülkemizdeki kullanıcılar ise reklamlı sürüme 10 TL reklamsız versiyona ise 20 TL gibi bir fiyat ödemekte.

Exxen Yurt Dışına Açıldı

Exxen şuan her ne kadar yurt dışından kullanıcı kabul etse ve izlense dahi yabancılar için özel içerikler yer almıyor. Hatta altyazı dahi mevcut değil. Daha bunlar tamamlanmadan yurt dışında açılmak pek mantıklı olmamış diyebiliriz. Lakin büyük ihtimalle Exxen yurt dışındaki Türkler’i hedef almakta. Acun Ilıcalı, bu yeni platformun en büyük hedeflerinden birisinin Amerika ve Güney Amerika kıtasında yerel içerikler hazırlamak olduğunu belirtmişti.

Yapılan planlara ve açıklamalara göre yerli platform Exxen Türkiye’de istediği seviyeye geldikten sonra global içeriklerle ABD’de hizmet vermeye başlayacak. Ufak bir yorum yapmak gerekirse, açıkçası Exxen’in yurt dışında tutulma oranını zor görüyorum. Lakin güzel içerikler ve platformun yazılımını iyice geliştirirlerse tutacağını düşünüyorum. Konu hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

 

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.