WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü
27 Aralık 2023 12:40 | Son Güncellenme: 27 Aralık 2023 21:07

Çeşitli nedenlerle yaşanabilecek sorunlardan biri olan WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor sorununun çözümü için bazı ipuçlarını sizler için sunduk. Öncelikle sorunun neden kaynaklandığı bulmak, sorunun çözümü için önemlidir. Bu yüzden bazı denemeler yapılması, çözüm bulmak adına ayrı bir önem taşıyor.

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü Nedir?

WhatsApp uygulaması üzerinden size gönderilen fotoğrafları galeride göremiyorsanız, altta yatan nedene bağlı olarak çözümü basit olabilir. Bunun için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Genel Çözüm İçin Adımlar;

 • WhatsApp uygulamasına giriş yaptıktan sonra, üst sağ köşede yer alan üç nokta işaretini tıklatın.
 • Karşınıza çıkacak yeni ekrandan ayarlar kısmına girin.
 • Ayarlarda ise “Sohbetler” sekmesine tıklayın.
 • Son olarak sohbet ayarları alanında bulunan “Medya görünürlüğü” ayarını açarak işlemi tamamlayın.

WhatsApp’ta gelen fotoğrafların galeri de görünmeme sorunu, genellikle medya görünürlüğü ayarının kapalı olmasından kaynaklıdır. Bu işlem büyük ihtimalle sorununuzu çözmek için yeterli olacaktır. Ayar daha çok WhatsApp üzerinden gelen medya öğelerini cihazınıza kaydetmemek ve yer kaplamamak isteyenler tarafından tercih edilir.

İphone Kullanıcıları İçin Gelen Medyaları Kaydetmek İçin;

iPhone cihazlarda da esasen sorunu düzeltmek yukarıdaki gibidir. Ancak ufak bir farklılık olup izlemeniz gereken adımlar şöyledir;

 • WhatsApp uygulamasını cihazınızda açın ve yukarıdaki gibi ayarlar kısmına gidin.
 • Ayarlardan sohbetler kısmını tıkladıktan sonra “Film rulosuna kaydet” kısmını aktif ederek işlemi tamamlayın.

WhatsApp’ta Gelen Fotoğraflar Galeride Neden Görünmez?

Bunun farklı sebepleri olabileceği gibi, en yaygın nedenleri şunlardır;

 • Size gönderilen medya öğelerinin gönderildikten sonra WhatsApp üzerinden silinmiş olması muhtemeldir. Birçok kullanıcı silme esnasında cihazdan silmeyi de tercih ettiğinden, WhatsApp üzerinden silindiğinde cihazdan da medyaları silebilmektedir.
 • Telefonunuzda veya tabletinizdeki depolama alanının yetersiz olması, fotoğraflar, videolar ve diğer belgelerin cihaza kaydedilmesine engel olabilir. Bunun için cihazınızda yer açmanız sorunu çözecektir.
 • WhatsApp üzerinden yukarıda da bastığımız gibi görünürlüğü kapatmış olabilir veya bir şekilde cihazınızın ayarları bu şekilde gelmiş olabilir.
 • İnternet bağlantısının olmaması da buna neden olabilecek ancak bağlantı sağlandığında otomatik çözülecek sorunlardan biridir.
 • Veri tasarrufu modunun açık olması bazı cihazlarda WhatsApp medyalarının görülmesine engel olabilmektedir.
ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.