Türk Telekom, Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu!

Türk Telekom, Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu!
24 Aralık 2020 15:05 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:51

Doğrudan bir aygıta gömülü bir şekilde olan ve  programlanabilen dijital eSIM,  dünyada iyice popüler olmaya başladı. Türk Telekom’da geçtiğimiz günlerde bu teknoloji getireceklerini ve yerli bir şekilde   uygulamaya koyacaklarını belirtmişti.  Türk Telekom’un CEO’su,  yapmış olduğu açıklamalarda, yerli bir şekilde ürettikleri  eSIM teknolojisini,  Türkiye’de ki kullanıcılarına açmaya başladıklarını ifade etti.

Türk Telekom, eSIM teknolojisini hem bireysel olmak üzere hem de kurumsal firmalara tanıtmak için hazır olduklarını ifade ederek, bu teknolojinin ücretsiz bir şekilde sunulacağına da değindi. Şirketin asıl hedefi gittikçe popüler olmaya başlayan bu teknolojiyi akıllı telefondan otomotiv sektörüne kadar bir çok alanda yaygın bir hale getirmek.

eSIM Kullanıcılardan Ücret Alınmayacak!

Türk Telekom yeni geliştirmiş olduğu bu teknoloji ile birlikte, Türkiye dünya sıralamasına girdi. Şuan günümüzde bu teknolojiyi üretebilen 4 ülkeden birisi haline geldik. Bu simin dijital olması nedeniyle kaybolma, çalınma gibi bir çok sorun tamamen ortadan kalktı diyebiliriz. Türk Telekom, müşterilerin hiç bir ek ücret ödemeden ve numara değiştirmeden bu teknolojiye geçiş yapabileceklerini ifade etti. Yeni aboneler ise eski usule gerek kalmadan direkt bu teknolojiden faydalanabilecek.

Şirketin CEO’su Ümit Onal, bu teknoloji hakkındaki görüşlerini bu şekilde aktardı;

Yüzde yüz yerli teknoloji  ile ESIM üretebilen 4 ülke arasına girmeyi başardık. Türk Telekom olarak yeni teknoloji için altyapımızı hazır bir duruma getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak atlattık.”

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.