Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?
1 Şubat 2021 20:20 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:25

Netflix üyelik iptal etme nasıl yapılır? Sorusu ile takipçilerine kolay bir seçenek sunmaktadır. Netflix üyelik iptal etme günün 24 saatinde sözleşme ya da iptal ücretini ödemeden yapabilirsiniz. Netflix üyeliğiniz siz iptal eden kadar devam eder, ödediğiniz ücretin üzerine ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Netflix kullanıcılarına Basic, Standart, Premium olmak üzere her ay düzenli ödeyeceğiniz bir ödeme planı sunmaktadır. Bu ödeme planın içerisinden bütçenize en uygun olanı seçebilir, film izleme ve indirme kalitesinden yararlanabilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal etmek zorunda kaldığınızda ya da kendi isteğinizle iptal etmek için;

 • Netflix uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Daha fazla seçeneğine dokunun.
 • Hesap sekmesine tıklayarak karşınıza çıkan üyeliği iptal et butonuna tıklayın.
 • İptal işlemin tamamla sekmesine tıklayarak üyelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yollar üzerinden gittiğinizde hesabınızda iptal et seçeneği yoksa hesabı faturalama şirketinden iptal edebilirsiniz. Uygulama da yer alan hesap sayfasında iptal işlemine yönlendirecek bağlantıya tıklamalı ya da iletişim kurmak için talimatları takip etmelisiniz.

Hesabını ödeme tarihinden önce iptal ettiğiniz taktir de bir sonraki fatura dönemine kadar film izleyebilirsiniz. Hesabınızı tekrardan aktif eden kadar sizden üret ödemesi talep edilmez. Üyelik işleminin iptalinden sonra Netflix hesabını 10 ay kadar bir sürede saklamaktadır. Tekrardan dönmeyi düşündüğünüzde yeniden hesap açmadan eski hesabınız üzerinden devam edebilirsiniz.

Posta yolu ile DVD disk satın almış iseniz ek ücret ödememek adına iptal işleminden sonra en geç 7 gün içerisinde Netflix’ e iade edilmesi gerekmektedir. hesabınızda hediye kartı ya da promosyon paketleri bulunuyorsa üyelik iptal işleminden sonra süreniz kadar bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Size tanımlanan süre bittikten sonra iptaliniz aktif hale gelir.

Bilgisayar üzerinden Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden Netflix üyelik iptal etme nasıl yapılır? Sorunuzun cevabı birkaç dakikanızı alacaktır. Size sunduğumuz adımlar doğrultusunda hemen ilerleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızın tarayıcı sayfasına girerek Netflix internet sitesine giriş yapın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan hesabınız seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfada üyelik ve ödemeler kısmı bulunmaktadır. bu seçeneğe tıklayarak üyeliği iptal et sekmesine basın.
 • İptal işlemini tamamla seçeneğine basarak devam edin.
 • Karşınıza neftlix’i neden iptal etmek istiyorsunuz? Sorusu çıkacak. Uygun olan seçeneklerden bir tanesine tıklayarak tamam sekmesine basınız. Ardından Netflix üyelik iptal işleminiz tamamlanmıştır.

Mobil Üzerinden Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Mobil üzerinden Netflix üyelik iptal etme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere anlatacağız. IOS ve Androıd uygulamalarını kullanan Netflix üyeleri hesaplarını iptal etmek istediklerinde aşağıdaki işlemleri kullanarak yapabilirler.

 • Öncelikle mobil uygulamanızdan Netflix’ e girişinizi yapın.
 • Karşınıza çıkan hesabınıza tıklayarak daha fazla seçeneğini bulun.
 • Ardından bu butona yıklayara üyeliğimi iptal et sekmesine tıklayın ve iptal işlemini tamamla seçeneğine basınız. Böylece Netflix mobil uygulaması üzerinden iptaliniz gerçekleşmiş olacaktır.

Netflix Üyelik İptalinden Sonra Para İadesi

Netflix üyelik iptalinden sonra para iadesi talebi için canlı destek hattına ulaşabilir bu isteğinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Canlı destek birine üyeliğinizi kapattığınızı ve bilgileriniz belirttiğiniz takdirde size geri dönüş sağlanmaktadır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.