Mail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Mail Yedekleme Nasıl Yapılır?
18 Temmuz 2021 21:43 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:43

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok önemli ihtiyaçlar arasına giren mail yedekleme nasıl yapılır sorusu en fazla yanıt bekleyen soruların başında gelmektedir.

Mail yedekleme nasıl yapılır sorusunda merak edilenlere en doğru yanıtları bulmak için araştırmalar yapılmaktadır. Mail kullanımı dünyanın her yerinde hemen hemen herkes tarafından hem iş bakımından hem de kişisel olarak tercih edilen bir iletişim aracı olmaktadır. Pek çok kişinin kullandığı mail hakkında merak edilenler bulunmaktadır.

Mail Hakkında Bilinmeyenler

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile mail kullanımı çok daha fazla artmaktadır. Genel olarak her türlü işlerin daha kolay bir şekilde yürümesi için bir posta hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. Mail alış verişini sağladığınız Microsoft tarafından üretilmiş 3. parti bir yazılım olan Outlook yeni ya da eski sürümü ile Windows işletişim sistemli bilgisayarlar ile beraber hazır durumda eklenmektedir. Outlook üzerinde yer alan belirli bir gün sonrasında sunucudan mailleri silme özelliği pek çok kişinin dikkatinden kaçmaktadır. Bu özellik devre dışı bırakılmaması halinde mailler sunucu üzerinden silinmektedir. Bundan dolayı maillerinizi bilgisayarınıza yedeklemeniz gerekmektedir.

Outlook Mail Yedek Alma

Outlook mail yedek alma işlemleri için yapılması gereken ilk olarak üst menüde yer alan File seçeneğine giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada bulunan Open & Export seçeneğine tıklanması gerekir. Ardından açılan sayfa üzerinden Import/ Export seçeneğine tıklayın ve yedekleme işlemine devam edilmelidir. Yapılan işlemler sonrasında açılan Import and Export Wizard penceresinde bulunan Export to a file seçeneğini işaretleyerek Next alanına tıklanmalı ve diğer aşamaya geçilmelidir. Export to a File işleminde Outlook Data File seçeneği işaretlenerek Next alanına tıklanmalıdır.

Export Outlook Data File işleminde yedeği dışarıya aktarılması gereken klasörlerin seçilmesi istenmektedir. En üstte yer alan mail hesabınıza ait klasörü seçerek tüm mail hesabınız yedeklenecektir. Include subfolders seçeneğinin işaretli olarak kalması ve alt klasöründe bulunan yedeğinin alınması doğru olacaktır. Şayet bu aşamalar tamamlanmış olduysa Next alanına tıklama yaparak devam edilebilir. Bu adımları izleyerek en doğru şekilde mail yedekleme işlemlerini tam olarak yapabilirsiniz.

Kaynak : https://mailoturumac.com/

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.