İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 10 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 10 Yol
28 Mart 2022 18:02 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Günümüzde ve özellikle bu pandemi sürecinde hem eve bağlı kalanlarımız oldu hem de maddi anlamda gerileyen kişilerimiz oldu. Bu noktada birçoğumuz para kazanmak için bilgisayarımıza ve internetimize başvurmayı denemek istemişizdir.

Peki, bunun için izleyebileceğimiz yollar nelerdir? Bu yazımızda internetten para kazanmak isteyen kişiler için 10 farklı yolu sizlerle paylaşacağız.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak son zamanların en popüler mesleklerinden bir tanesi hâline gelmiştir. Pek çok farklı yolu ve birbirinden çeşitli alanlarda sizler de kendinize uygun para kazanma yöntemi bulabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

1- Blog Yazmak

blog yazarak para kazanmak

Blog yazmak göründüğü kadar zor bir iş olmamakla birlikte biraz popülerlik isteyen bir durum diyebiliriz. Özellikle sosyal medyada kitlesi biraz daha fazla olan insanların kullandığı ürün, araç-gereçler hakkında yorumlarını bir blog sitesinde yayımlamaları belli bir noktadan sonra aylık yüksek kazançlar haline dahi dönüşebilmekte. Durumun bu raddeye ulaşabilmesi ise bu işi ne kadar ciddi yaptığınızla örtüşüyor.

Unutmayalım ki blog yazıyor olmak bir yandan aktif olmanızda bağdaşıyor. Ne kadar aktif olursanız kitleniz sizi o kadar düzenli takip etmeye başlayacaktır.

 

2- Twitch

Twitch ile para kazanmak

Bir canlı yayın platformu olan Twitch üzerinden bir kanal açabilir, canlı yayınlar yapabilirsiniz. Yaptığınız yayınlar üzerinden bağış alarak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız işler ve yayınlar beğenildiği takdirde abone sayınız artacaktır.

5000 aboneye ulaştıktan sonra bir izleyici kitlesi oluşturup Twitch’e ortaklık teklifinde bulunma şansınız oluşuyor. Onay geldiği takdirde kanalınıza ‘’subscriber’’ butonu ekleniyor. Bu buton eklendiği takdirde bu kanaldaki diğer subscriberler şahsınıza ait kanala 4 dolar karşılığında abone oluyor. Bu durumda Twitch 4 doların yaklaşık 1,2-1,5 dolarını sizin kanalınızın adına yatırmış bulunuyor. Geri kalanını ise kanal kendine alıyor. Bu şekilde para kazanabiliyorsunuz.

3-İnstagram Hesabı Açmak (İnfluencer)

instagram hesabi acmak

Evet, basit bir instagram hesabı ile para kazanmanız hatta bu miktarları olabildiğince arttırmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey hesabınızı ve kitlenizi büyütmeye çalışmak. Bunun için insanların ve takipçilerinizin gözüne hitap eden paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Olabildiğince değişik içerikler üretmeniz ve aynı zamanda bolca aktif olmanız gerekiyor.

Bu platformda kitleniz büyüdükçe birçok markadan reklam teklifi alabiliyor ve sayfanızda yayımladığınız her bir reklam için belli bir ücret alabiliyorsunuz.

Özellikle günümüzde bu işle uğraşan insan sayısı çok ve yüksek oranlarda para kazanılabiliyor.

4- UBER

Ama bu fiziki bir iş dediğinizi duyar gibiyiz. Unutmayalım ki Uber’in çıkış noktası ve müşteri kaynakları internettir. Peki, nasıl para kazanacağız?

Uber sitesine kaydoluyorsunuz. Uber bulunduğunuz noktaya yakın bir müşteri olduğu takdirde bu talebi size yönlendirir.

Sizler ise Uber’in verdiği adrese gider ve müşteriyi oradan alırsınız. İstediği noktaya ulaştırırsınız. Müşteri ücreti ödedikten sonra Uber yaklaşık %25’lik bir komisyon keser ve size ücretinizi öder.

Müşteri seyahatinin ardından sizin hizmetinizi puanlar ise size belli bağlamda geri dönüşler olur. Ne kadar yüksek oranlara sahip olursanız yeni bir müşteri için o kadar önünüz açılır. Puanınız belli bir oranın altına düşerse Uber sizinle iş yapmayı keser.

5- Çeviri Yapmak

Profesyonel derecede herhangi bir yabancı dil bilginiz var ise çeviri bağlamında iş bulmamanız neredeyse imkânsız diyebiliriz.

Çeviri adı kapsamında internet üzerinde birçok online site bulunmakla birlikte kayıt olup iş için başvuru yapmanız yeterli.

Hem Türk lirası hem Euro hem dolar ile çalışan siteler mevcut. Tercih sizlere kalmış.

6- Grafik Tasarımcı Olmak

grafik tasarimci olmak

Eğer tasarım konusunda kendinize güveniyor, özgün tasarımlar çıkarabiliyor ve bilgisayar üzerinden tasarım programları kullanmayı biliyorsanız hem çok zevk alacağınız hem para kazanabileceğiniz bir platform.

Freelance internet platformlarını kullanarak başvuru yapabilir ve diğer tasarımcılar ile proje almak için biraz kapışabilirsiniz.

Özellikle bu bölümü okuyan üniversite öğrencileri için okurken sürdürebilecekleri bir iş imkânı.

Müşteri sizin tasarımınızı beğendiği takdirde ücretinizi tarafınıza öder.

7- Metin Yazarlığı

Kelimeler ve cümleler ile arası iyi olanların zevk alarak yapabileceği bir işle karşınızdayız. Tecrübeniz olmasa dahi bu platformu deneyebilir, para kazanabilirsiniz.

Üzerine yazılacak konuyu tercih etmek aslında sizlere kalmış. Çünkü bu başlık üzerinden yazılacak o kadar fazla konu mevcut ki. Önemli olan yazdığınız yazının kopya değil özgün oluyor olması.

8- Seyahat Danışmanlığı

Bu noktada özellikle şu pandemi sürecinde eve tıkılan seyahatçiler, sürekli gezenler, gezdiği yerlerde tecrübelenenler buraya. Bu iş tam sizlere göre.

Seyahat planları oluşturabiliyorsanız bu platform üzerinden para kazanmanız oldukça basit.

Müşterilerin tercihlerine göre uçuş zamanlarını, fiyatlarını, yemek programlarını takip edip sunarak karşılığında ücret alabilirsiniz.

9-Youtube Kanalı Açmak

youtube kanal acarak para kazanmak

Günümüzde yine patlayan mecralardan birisi de Youtube. Bildiğiniz üzere youtube da bir kanala ve belli bir takipçiye sahip olan her insan youtube üzerinden para kazanabiliyor.

Siz de kendinize güveniyor ve insanlara yararlı olabileceğinizi düşünüyorsanız hiç beklemeden bu mecraya atılmanızı öneririm. Bu sayede hem insanlara sesinizi duyurabilir hem de bu işten para kazanabilirsiniz. Fakat bu işe girişeceksiniz büyük bir sabra sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

10- Dolap Uygulaması Üzerinden Para Kazanmak

Yine çok revaçta olan bir platformdan bahsedeceğiz.

Bu site sizlerin giymek istemediği, dolabınızda olmasa da olur diyebileceğiniz parçaları sattığınız bir yer.

Artık satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını net bir şekilde çekip siteye istediğiniz satış fiyatı üzerinden yükleyebiliyorsunuz.

Müşteriler sizin satışa sunduğunuz ürünü almak istediğinde ürün fiyatı üzerinden fiyat teklifi yapacaklar. Anlaşmaya varıldığı noktada ürünü satma işlemi için onaylamanız gerekiyor.

Sattığınız ürün fiyatı 0-50 TL arasında ise dolap uygulaması ürün fiyatına 6,5 TL komisyon kesiyor.

51-999 TL arasında %13’lük, 1000 TL ve üzerindeki satışlarınız için 130 TL komisyon kesiyor.

Bu şekilde uygulama üzerinden para kazanabiliyorsunuz.

Bol kazançlar dileriz…

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


  1. Promosyon kodu dedi ki:

    Harika içerik! İyi çalışmaya devam edin!