Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü
28 Nisan 2021 21:01 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:36

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu ve Çözümü Instagram her ne kadar pek çok özelliği ile ön plana çıksa da zaman zaman kullanıcıların bu platform üzerinde çeşitli sorunlarla karşılaştığı bilinmekte. Bunlardan biri de mesaj gitmeme sorunu.

Mesaj Gönderememe Sorunu

Instagram mesaj gitmeme sorunu, en çok karşılaşılan ve en çok can sıkan problemler arasında yer almakta. Sosyal paylaşım sitelerinin kurulmasının ana amacı, bireylerin bu ortamda sosyalleşmesi, paylaşımlarda bulunabilmesi ve birbiri ile iletişime geçebilmesi. Ancak mesaj gönderme sorunu yaşandığı zaman doğal olarak site, ana amacının dışına çıkmış oluyor.

Sosyal paylaşım siteleri, oldukça önemli bir ekibe sahip. Dünya üzerinde milyarlarca insan bu ağları kullanıyor olmasına rağmen sitelerde sorun yaşanmamasının altında yatan ana etmen bu. Ancak zaman zaman bu sitelerde de ufak sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunların büyük çoğunluğu ise ya kullanıcı kaynaklı oluyor ya da sitenin güvenlik politikası gereği birey sorunla karşılaştığını sanıyor. Bahsi geçen sorunlardan bir tanesi de Intagram mesaj gitmiyor sorunu.

Mesaj Gönderememe Nedenleri Ve Çözümler

Instagram hesabınızdan başka bir kullanıcıya Direct Message olarak tanımlanan DM gönderemiyorsanız bu sorunla karşılaşmanızın altından yatan birden fazla etmen bulunmakta. Basit düşünecek olursak, bu sorunla karşılaştığınız zaman ilk yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek olmalıdır. Zira internet bağlantınızda meydana gelen olası bir kopma durumu bu sorunun yaşanmasına neden olur ve internete bağlanmanızla birlikte sorun kendiliğinden çözümlenir.

Mesaj gönderememe sorununa neden olan bir diğer etmen ise Instagram sunucu sorunudur. Instagram’da meydana gelen yoğun trafik nedeni ile nadiren de olsa bu problem yaşanabilmektedir. Bu durum sizden kaynaklı olmadığı için buna dair sizin yapabileceğiniz bir çözüm bulunmamaktadır. Ancak kısa bir süre sonra tekrar mesaj gönderdiğiniz zaman gittiğini göreceksiniz.

Instagram hesap engeli de mesaj göndermenizin önüne geçen sorunlardan bir tanesidir. Instagram’ın çalışma prensibi çeşitli algoritmaları içermektedir. Eğer aynı gün içerisinde fazla sayıda kişiye çok fazla sayıda mesaj göndermişseniz Instagram algoritmaları devreye girer ve bu durumda mesaj göndermeniz engellenir. Tekrar mesaj göndermeye başlamanız için 24 saat ya da 48 saat sürenin geçmesi gerekmektedir. Instagram mesaj gönderememe sorunu çözümü bu şekildedir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.