WhatsApp Topluluklarda Telefon Numaranızı Gizleme Özelliğini Getiriyor

WhatsApp Topluluklarda Telefon Numaranızı Gizleme Özelliğini Getiriyor
11 Temmuz 2023 11:21

WhatsApp, kullanıcıların topluluklarda telefon numaralarını gizleyebilecekleri yeni bir özellik sunuyor. Hem iOS hem de Android platformunda kullanıma sunulan bu özellik sayesinde, topluluklara katılırken telefon numaranızı gizli tutabilirsiniz.

Telefon Numarası Gizliliği Özelliğiyle Topluluklarda Rahatlayın

WhatsApp, topluluklarda hesabınıza ekstra bir gizlilik katmanı ekleyebilmenizi sağlayan yeni bir özellik üzerinde uzun süredir çalışıyor. Bu özellik, telefon numaranızın topluluk üyeleri tarafından görünmesini engelleyerek sizin gizliliğinizi koruyor.

Yalnızca Yetkililer ve Rehberdeki Kişiler Numaranızı Görebilir

Telefon numarası gizliliği adı verilen bu özellik sayesinde, telefon numaranızı yalnızca topluluk yöneticileri ve sizi rehberlerine ekleyen diğer kişiler görebilir. Diğer topluluk üyelerine tam telefon numaranızı göstermez. Böylece, yazışmalarda tam numaranızın görünmesini istemediğiniz durumlarda bile rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Unutmayın: Yönetici Her Zaman Numaranızı Görebilir

Telefon numarası gizleme özelliği, topluluk üyeleriyle sınırlıdır. Ancak topluluk yöneticisi her zaman telefon numaranızı görebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak topluluklarda paylaşımlarınıza dikkat etmenizde fayda var.

Şu Anda Beta Sürümlerde Kullanılabiliyor

WhatsApp’ın bu yeni telefon numarası gizleme özelliği şu anda Android ve iOS beta sürümlerinde kullanılabiliyor. Beta sürümleri kullanarak özelliği deneyimleyebilir ve geri bildirimlerinizi WhatsApp ekibiyle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.