En Uygun Mobil İnternet Paketleri

En Uygun Mobil İnternet Paketleri
21 Şubat 2022 19:37 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:05

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası oldular. Her an yanımızdalar. Müzik dinlemekten, iletişim kurmaya, video izlemekten derslerimize girmeye kadar birçok işe yaramaya başladılar. Tabii ki bunun sonucu olarak mobil internet ihtiyacı da hızla arttı. Artık telefonlarımızdaki internet paketleri yetersiz gelmeye başladı. Fakat mobil internet paketlerinin fiyatında hiçbir indirim olmadı. Paketlerin miktarı da artmadı. Bu nedenle en uygun mobil internet paketleri insanların en çok aradığı konular arasında girmeye başladı. Peki en uygun mobil interneti hangi firma sunmakta? Mobil internet için hangi firma ne kadar para istemekte?

En Uygun Mobil İnternet Paketleri 2022

Ülkemizde birçok operatör bulunmaktadır. Temelde 3 operatör bulunsa da bunların alt hizmeti olarak birçok firma hizmet vermekte. Hizmet veren firmalar arasında en çok bilinenler;

  • Turkcell
  • Vodafone
  • Türk Telekom
  • Bim Cell
  • PTT Cell
  • Teknosa Cell olmakta. Bunların mobil internet paketlerinin fiyatları ise aşağıda yer almakta.

Turkcell

Turkcell’de en uygun paket 51 TL fiyatı ile yer almakta. GNÇ Fırsat 5 adını verdikleri pakette 3 GB internet bulunmakta. Ek paket olarak sadece internet almak isterseniz de bu durumda haftalık 1 gb için 29,90 TL istemekte. Bir de 5 saat geçerli 5 GB internet sunan Faturalı Süper Paket bulunmakta. Bu ek paketin fiyatı da 25 TL olmakta.

Vodafone

Vodafone’de hem taahhüt gerektirmeyen hem de Turkcell’e oranla daha ucuza sunulan paket bulunakta. Vodafone 39 TL karşılığında 5 GB internet sunmakta. Simple XSmall paketi altında bu interneti vermekte. Ek internet paketi isterseniz de 7 gün geçerli 5 GB paketi için 22 TL, 1 ay geçerli 15 GB paketi (Harika 15 gb) için ise 39 TL ücret istemekte.

Türk Telekom

Türk Telekom’un en ucuz internet içeren paketi Hoş Geldin tarifesinde olmakta. 2 GB internet sunan bu paket 29 TL’ye satılmakta. Ek internet paketi isterseniz de aylık 1 GB için 22 TL, aylık 2 GB için 25 TL, aylık 10 GB için 48 TL aylık 25 GB için ise 65 TL istenmekte. Bunun yanında haftalık 2 GB için 18 TL, haftalık 4 GB paketi için ise 22 TL istenmekte.

Bimcell

Bimcell Dost Küçük paketi altında aylık 3 GB internet sunmakta. Bu paket için ise 34 TL ücret istemekte. Sadece internet paketi istemeniz durumunda ise aylık 1 GB için 17TL, aylık 5 GB için 35 TL, aylık 10 GB için ise 45 TL istemekte.

Teknosa Cell

Teknosa Cell en ucuz firmalardan birisi olmakta. 5 GB internet içeren Turuncu 5 tarifesi için aylık 39 TL istemekte. Eğer ek internet paketine ihtiyaç duyarsanız aylık 1 GB için 18,36 TL, aylık 5 GB için 32,64 TL, aylık 20 GB için 49 TL istemekte. Haftalık 1 GB için 12TL, haftalık 2 GB için 15TL, haftalık 4 GB için ise 19 TL talep etmekte.

PTT Cell

Son olarak PTT Cell ise en ucuz internet içeren paketi için 34 TL istemekte. Ptt Cell parlayan 3 GB adını verdiği bu pakette adından da anlaşılabileceği üzere 3 gb internet sunmakta. PTT Cell’de 4 gb içeren Pttcell yıldız 4 gb tarifesi için ise 35 TL istemekte. 1 TL farkla 1 GB fazladan internet alabildiğimiz bu paket daha mantıklı olmakta. Eğer ekstra internete ihtiyaç duyarsanız PTT Cell 20 Gb aylık internet için 49 TL ücret istemekte.

 

 

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.