Ziraat Mobil Bankacılık Bildirimlerini Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil Bankacılık Bildirimlerini Açma Nasıl Yapılır?
26 Ekim 2021 11:48 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:35

Ziraat mobil bankacılık bildirimlerini açma işleminin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler, uygulamanın sürekli olarak güncellenmesinden dolayı kullanılabilirliğini yitirmektedir. Bu sebepten ötürü, hesabına gelen paradan haberdar olmak isteyen kullanıcılar için yeni bir anlatım bilgilendirme ihtiyacı doğmaktadır.

Dijitalleşen dünya, hayatın her alanında olduğu gibi bankacılık alanında da önemli kolaylıkları beraberinde getirmektedir. İnsanların zamanlarından önemli ölçüde tasarruf sağlamalarını, işlemlerini daha hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Herhangi bir banka şubesine veya ATM’ye gitmeksizin, mobil cihazlar üzerinden işlem yapabilme olanağı sunmaktadır. Bu olanak, mobil uygulamalar vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Kullanıcılar, mobil bankacılık uygulamaları sayesinde para transferi ve ödeme işlemlerini pratik bir şekilde yapabilirken, hesap kullanım özetlerini kontrol ederek aylık planlamalarını da gerçekleştirebilmektedir. Bakıldığında birçok işlem için kolaylık sağlayan bu uygulamalar beraberinde bazı ihtiyaçları da ortaya çıkarabilmektedir. Ziraat mobil bankacılık bildirimlerini açma da bu konu kapsamında ifade edilebilecek ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Kullanıcılar, hesaplarına para girişi olduğunda çeşitli bildirim araçları üzerinden bildirim almak, anlık olarak bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu sebepten ötürü böyle bir işlem uygulanmaktadır.

 

Ziraat Mobil Bankacılık Bildirimlerini Açma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin insan hayatını giderek kolaylaştırdığı ve belirli konularda rahatlığa alıştırdığı görülebilmektedir. İnsanlar, birkaç ufak işlem neticesinde yapabilecekleri işlerinin daha da kolay şekilde gerçekleşmesi için taleplerini sürdürmektedir. Para girişi bildirimleri de bu kapsamda sayılabilmektedir. Gün içerisinde yaşanan meşguliyetlerden dolayı sürekli olarak mobil uygulamaya girerek para girişlerini kontrol etmek pek de pratik olmamaktadır. Bunu pratikleştirmek adına para girişi gerçekleştiğinde bildirim gelmesi özelliği tercih edilmektedir. Bu sayede belirlenen miktarlar arasındaki para girişi işlemlerinde kullanıcı bildirimler vasıtasıyla bilgilendirilmektedir. Bu bildirimleri aktif etmek için yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.

 • Ziraat Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapınız.
 • Uygulamanın ana ekranında bulunan kısımdan TC kimlik numarası ve şifre bilgilerini girerek hesabınıza giriş yapınız.
 • Hesabınıza kayıtlı cep telefonu numarasına gelen onay kodunu giriniz.
 • Onay kodunun doğru girilmesi durumunda hesaba erişim sağlanacaktır. Görüntülenen hesap penceresinin sağ alt kısmındaki “Menü” kısmına tıklayınız.
 • Listelenen seçenekler arasından “Profil ve Ayarlar” kısmına, devamında ise “Bilgilendirme Ayarlarım” kısmına tıklayınız.
 • Sonrasında “Bilgilendirme Tercihlerim” seçeneğine tıklayınız.
 • Kullanmakta olduğunuz mobil cihaz için bildirim alma seçeneği kapalı durumdaysa bir uyarı mesajı gelecektir. Mesajın devamındaki “İstiyorum” butonuna tıklayarak bildirimleri aktif hale getiriniz.
 • İşleminiz bununla sınırla kalmayacaktır. Devamında da uygulamanız gereken adımlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak üst kısımdaki “Giriş yapmadan bildirim almak istiyorum” seçeneğini aktif duruma getiriniz.
 • Sonrasında “Para Girişi” bölümü içerisindeki seçenekleri kullanım tercihinize bağlı olarak detaylandırınız.
 • İlk olarak “Para Transferi” seçeneğine tıklayınız.
 • Bildirim almak istediğiniz para transferi miktarını minimum ve maksimum tutar seçeneklerini düzenleyerek belirleyiniz.
 • Devamında ise bildirimi hangi bildirim aracı ile almak istediğinizi belirleyiniz. Kullandığınız mobil uygulama üzerinden anlık olarak bildirim gelmesini istiyorsanız “Anlık bildirim” seçeneğini aktif ediniz.
 • Sonrasında “Devam” ve “Onayla” butonlarına tıklayarak işleminizi tamamlayınız.
 • Belirlemiş olduğunuz tercihleri “Maaş Ödemesi” ve “Kurum Ödemesi” seçenekleri için de uygulayınız.

 

Ziraat mobil bankacılık bildirimlerini açma kapsamında ifade edilen adımların uygulanması durumunda hesabınıza para girişi gerçekleştiğinde belirlediğiniz bildirim araçları vasıtasıyla bilgi sahibi olmanız kolaylaşacaktır. Tüm para girişlerinde bildirim gelmesi açısından minimum ve maksimum tutar seçeneklerinin doğru tercih edilmesi gerekmektedir. Minimum tutar mümkünse 1 TL olarak belirlenmeli, maksimum tutar ise olabildiğince yüksek bir miktar olarak belirlenmelidir. Bu doğrultuda yapılan işlemler, tüm para girişlerinin bildirim olarak gelmesini sağlayacaktır.

Para girişi ile ilgili gelen bildirimler zaman içerisinde işlem sıklığının da etkisiyle memnuniyetsizlik yaratabilmektedir. Böyle bir memnuniyetsizlikle karşılaşılması durumunda belirtilen adımlar yeniden uygulanarak bildirimlerin kapatılması da mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak, yalnızca önemli miktardaki para girişlerinden haberdar olmak adına minimum tutar seçeneği kullanılarak bir alt limit belirlenebilmektedir. Böylelikle düşük miktarlı para girişleri yerine yalnızca önemli miktardaki para girişleri için bildirim alınması sağlanabilmektedir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.