Yazılım Öğrenme Platformları

Yazılım Öğrenme Platformları
2 Kasım 2022 13:38 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:59

Gelişen teknolojiyle birlikte bu teknolojiye hayat veren mesleklerden biri olan yazılımcılık da her geçen gün popüler olmaya devam ediyor. Yazılım öğrenme platformları hem yeni başlayanlar hem de yazılım bilgisi olup da kendisini geliştirmek isteyenlere özel hizmetler veriyorlar. Sizde yazılım konusunda ister bilgili ister giriş seviyesinde bir kullanıcı olun, bu platformlar sayesinde kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

Yazılım Öğrenme Platformları Hangileri?

İnternet üzerinde yazılım alanında kendinizi geliştirebileceğiniz birçok yer kadar, hiçbir işe yaramayan hatta vereceğiniz ücretin karşılığını alamayacağınız yerlerde bir hayli fazladır. Yazılım öğrenme platformları başlığı altında, size artı değer katabilecek yerlerin neler olduğunu listeledik.

Khan Akademi

Khan Akademi yabancı bir site olmasına rağmen Türkçe dil desteği ile ülkemizde de en fazla tercih edilen bilim platformları arasında yer alıyor. Sadece yazılım eğitimi amacıyla kurulmayıp birçok bilimsel konuyu da önemli detayları ile öğrenebileceğiniz akademide, yazılım alanında da eğitimler sunulmaktadır. Dünya genelinde yüzbinlerce insan, çeşitli eğitimler için Khan Akademi’yi tercih ediyor.

YouTube

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube üzerinde, yazılım konusunda ücretsiz sunumların yapıldığı yerli ve yabancı binlerce kaynak bulunuyor. Doğru kanalları seçmeniz halinde buradan da kendinizi ücretsiz olarak geliştirebilirsiniz. Video içerikleri konusunda YouTube fazla söze gerek bırakmıyor. Önemli olan sizin için en doğru seçimi yapmanızdır.

Udemy

Udemy online eğitimler konusunda dünyanın en fazla tercih ettiği platformların başında geliyor. Bu yüzden yazılım öğrenme platformları arasında her listede kesinlikle olması gereken bir yerlerden biridir. Neredeyse aklınıza gelebilecek her türlü eğitimin yer aldığı platformda ücretli ve ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz.

Bilgeİş/ODTÜ

Türkiye’nin olduğu kadar ilk sıralarda olmasa da dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. ODTÜ akademisyenleri tarafından hazırlanan Bilgeİş projesi, ücretsiz olarak sertifikalı yazılım eğitimi vermektedir. Hâlihazırda platform üzerinde binlerce öğrenci eğitim alıyor.

BTK Akademi

Programlama dilleri başta olmak üzere yazılıma dair birçok eğitimi BTK Akademi platformu üzerinden alabilirsiniz. Aldığınız eğitimlerden sonra başarılı olduğunuzda size sertifika veriliyor. Ayrıca eğitim sonrasında bırakacağınız özgeçmiş sayesinde, iş bulma imkânlarınızı bir hayli artırmanız söz konusu olabiliyor.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.