TikTok Jetonları Nasıl Alınır?

TikTok Jetonları Nasıl Alınır?
26 Kasım 2022 14:36 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:05

TikTok jetonları nasıl alınır? Başlığı altında, platformda hediyeler gönderebilmek ve çeşitli aktivitelere katılım için gerekli olan jetonları nasıl alabileceğiniz hakkında bilgilere yer verdik.

TikTok Jeton Nedir?

Kısaca TikTok jeton, uygulama üzerinden yayıncılara bağış yapabilmek için önceden satın alınarak hesaba tanımlanan bir sanal para olarak tanımlanabilir. Bu jetonlar uygulamaya özel olup, canlı yayın yapan kişilere bu jetonlar ile bağış yapılabilmektedir. Bu ödeme veya bağış sistemi sayesinde yayıncılara yardımcı olmak isteyen kişiler rahatlıkla olabilir ve yayıncılarda bu sayede uygulama üzerinden para kazanabilirler.

TikTok Jetonları Nasıl Alınır, Nasıl Yüklenir?

TikTok jeton nasıl yüklenir? Sorusunun cevabı şunlardan ibarettir;

  • Platforma giriş yaptıktan sonra bir canlı yayını açarak, yayın esnasında bulunan hediye kutusuna tıklayın.
  • Burada karşınıza jetonlar çıkar. Jeton listesinden ne kadar jeton satın almak istiyorsanız buna uygun olanlardan birini seçin.
  • “Yükle” seçeneğini tercih ederek, karşınıza çıkan ödeme paneline uygun bilgileri girerek ödeme işlemini gerçekleştirin. Ödemenin ardından hesabınıza kısa sürede aldığınız jetonlar yansımı olacaktır.

Bu işleme benzer şekilde bilgisayarınızdan da TikTok jetonlar alabilirsiniz. Ödeme işlemi sorunsuz gerçekleştiğinde jetonların hesabınıza yansıması genellikle birkaç saniye gibi kısa bir süredir.

TikTok Jeton Almakta Sorun Varsa;

Jeton almakta sorun yaşıyorsanız, bunun temel nedeni yaşınızdır. Uygulama üzerinden 18 yaş altındaki kişilerin jeton almaları ve bağış yapmaları yasaktır. Kimlik sorunu yaşayan kullanıcıların, jeton almada sorun yaşamaları mümkündür.

Diğer yandan ise mobil ödeme veya kart limitleri gibi sorunlarda sıklıkla jeton alımı konusunda yaşanan problemler arasında yer alıyor. Jeton almakta sıkıntı yaşıyorsanız, TikTok kurallarını çiğnemediğinize ve profilinizde herhangi bir sorun olmadığına da emin olun.

TikTok Jeton Fiyatları Ne Kadar?

Son olarak jeton fiyatlarına da değinecek olursak 2022 yılı itibariyle 1 jeton 0,7 TL’dir. Tek seferde uygulama üzerinden alabileceğiniz en yüksek miktar 2.5 milyon jetondur. Daha fazlası için tekrar işlem yapmak gerekiyor.

Buna göre 16,19 TL’ye 70 jeton, 80,89 TL’ye 350 jeton, 161,75 TL’ye 700 jeton, 323,45 TL’ye 1400 jeton, 808,59 TL’ye 3500 jeton, 1617,19 TL’ye 700 jeton ve 4 bin 43 TL’ye ise 17500 jeton alabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.