Tiktok Canlı Yayından Para Kazanma

Tiktok Canlı Yayından Para Kazanma
25 Şubat 2021 11:08 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:29

Tiktok canlı yayından para kazanma, internet üzerinden para kazanma hedefi olan kullanıcıların ilgi duyduğu konulardan biridir. Kullanıcıların birçoğu internet üzerinden gelir elde etmeyi fiziksel bir işten gelir elde etmeye oranla daha kolay ve rahat bulmaktadır. Herhangi bir yorgunluk yaşamadan gelir elde edebilme düşüncesi ile birlikte bu tarz yöntemlerin arayışı içerisine girmektedir.

İnternet üzerinden para kazanma yöntemlerine bakıldığında son zamanlarda tercih edilebilecek yöntemlerin oldukça arttığı görülebilmektedir. Özellikle pandemi sürecinde birçok işin uzaktan daha rahat gerçekleştirilebildiğinin fark edilmesi alternatif iş seçeneklerini de doğurmaktadır. Yaşanan gelişmeler sonucunda internet üzerindeki iş ve gelir imkânlarını gören kullanıcılar daha fazla arayış içerisinde girmektedir. Kullanıcılar bu arayışlar esnasında birçok iş imkânının olduğunu görmenin yanı sıra sosyal platformlar aracılığıyla da oldukça basit bir şekilde gelir elde edilebildiğini fark etmektedir. Bakıldığında son zamanlarda gelir elde etme konusunda popüler olan Tiktok canlı yayınları ilgi çekmektedir. Bu doğrultuda Tiktok canlı yayından para kazanma hakkında araştırmaların sayısı artmaktadır.

 

Tiktok Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok aracılığıyla para kazanma imkânı yalnızca canlı yayınlar üzerinden sağlanmaktadır. Tiktok içerisinde bulunan diğer video içeriklerinin hiçbirinden gelir elde edilememektedir. Canlı yayın üzerinden gelir etme durumu ise izleyicilerin bağışları sonucunda gerçekleşmektedir. Gerçekleşen canlı yayının izlenme sayısı elde edilen gelire herhangi bir katkıda bulunmamaktadır. Canlı yayını izleyen kullanıcıların göndermiş oldukları hediyeler ile birlikte canlı yayın sahibi gelir elde edebilmektedir.

Tiktok canlı yayından para kazanma gerçekleştirilen canlı yayının izleyicileri memnun etmesiyle doğru orantılı bir şekilde gerçekleşmektedir. İzleyiciler yayından memnun kaldıklarında hediyeler göndererek canlı yayın sahibine para kazandırmaktadır. İzleyicilerin göndermiş oldukları hediyeler de para ile satın alınmaktadır. İzleyiciler göndermiş oldukları hediyeler ile canlı yayını gerçekleştiren kişiye bağış yapmış olmaktadır. Bağış için direkt olarak para kullanılmamasının sebebi ise farklı düşünceler olmasına rağmen tam olarak bilinmemektedir. Fakat hediyeler aracılığıyla gerçekleşen bağışlarda çok yüklü bir komisyon aldığı için Tiktok eleştirilerin odağında yer almaktadır. Her hediye için farklı bir alış ve satış fiyatı sunan Tiktok, bağış olarak gönderilen her hediyeden en az %50 komisyon almaktadır.

 

Tiktok Canlı Yayından Para Kazanma – Para Çekme

Canlı yayın açabilmek ve buradan gelir elde etmek için yalnızca 1000 abone şartı koyan Tiktok, internetten para kazanmak isteyen kullanıcıların ilgi noktası olmayı başarmaktadır. Canlı yayın açabilmek için 1000 abone sınırını aşan kullanıcılar ise kazanılan paraların nasıl çekildiğini, ödemenin nasıl gerçekleştiğini merak etmektedir. Ödemenin gerçekleşme kriterleri şüphesiz ki kullanıcılar için önemli hususlardan biri olmaktadır.

Para çekme işlemlerinin başlayabilmesi için öncelikli olarak 1$ bakiye olması gerekmektedir. 1$ bakiyeye ulaşan kullanıcılar için “Para Çek” butonu aktif olmaktadır. Ardından ödemenin alınacağı banka hesabının tanımlanması mümkün olmaktadır. Ödemenin alınacağı hesap tanımlandıktan sonra ise alt limit olan 30$ bakiyeye ulaşmak gerekmektedir. Alt limit olarak sunulan bakiyeye ulaştıktan sonra ödeme alınabilmektedir.

Tiktok canlı yayından para kazanma yöntemini kullanarak belirtilen kriterlerin üzerinde bir gelir elde eden ve elde ettiği parayı çekmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Canlı yayını gerçekleştirmiş olduğunuz cihazdan Tiktok uygulamasını açınız.
  • Gelir elde ettiğiniz Tiktok hesabına giriniz.
  • Ekranın alt bölümünde bulundan “Ben” isimli alana tıklayınız.
  • Tıkladıktan sonra görüntülenen sayfanın sağ üst kısmından üç noktaya tıklayınız.
  • Görüntülenen seçenekler arasından “Bakiye” isimli seçeneğe tıklayınız.
  • Daha sonra görüntülenen sayfadan “CANLI Hediyeler” isimli seçeneğe tıklayınız.
  • Eğer ödeme için bir banka hesabı tanımlamadıysanız “Çekim hesabı” isimli bölümden bir banka hesabı tanımlayınız.
  • Ardından “Şimdi çek” butonuna tıklayarak Tiktok canlı yayından para kazanma sonucunda elde ettiğiniz ödemeyi alınız.

İnternetten kolay bir şekilde gelir elde edebilmek isteyen kullanıcılar için Tiktok canlı yayınları oldukça başarılı gibi görülmektedir. Fakat elde edilen gelirden uygulamanın aldığı komisyona bakıldığında hiçte mantıklı görülmemektedir. Gerçekleştirilen canlı yayının tarzına da bağlı olmak üzere mantıksız bir gelir elde etme biçimi olabilmektedir. Canlı yayın esnasında pek fazla enerji sarf etmeyen, yorgunluk yaşamayan kullanıcılar için iyi bir gelir kaynağı olurken, emek harcayan, yorgunluk yaşayan kullanıcılar için iyi bir gelir kaynağı olmamaktadır. Alınan komisyonlar da göz önüne alındığında emek harcayan kullanıcıların farklı para kazanma yöntemlerine yönelmesi daha mantıklı görülmektedir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.