Skype Grup Oluşturma Nasıl Yapılır? ( PC – Mobil )

Skype Grup Oluşturma Nasıl Yapılır? ( PC – Mobil )
15 Şubat 2021 11:44 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:04

Skype grup oluşturma, gerçekleştirilecek olan sohbetlere birden fazla kişinin katılım gösterebilmesi amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle mesajlaşma yoluyla gerçekleştirilen iletişimlerde sıklıkla tercih edilen grup yöntemi, aynı anda birçok kişinin sohbete eşlik edebilmesini sağlaması açısından son derece önemlidir. Kişiler arasındaki iletişimin daha da pratik bir hal almasına yardımcı olan grup yöntemi, hemen hemen tüm sohbet uygulamalarında kullanılmaktadır.

Skype, mobil sohbet uygulamalarından daha eskiye dayanan ve internet üzerinden sohbet gerçekleştirmenin yaygınlaşmasına sebep olan uygulamalardan biridir. Böylesine eskiye dayanan bir uygulamanın da kullanıcılarının ihtiyaçlarını giderici nitelikte özellikler barındırması son derece doğal olarak görülmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında bakıldığında ise Skype grup oluşturma yönteminin nasıl yapıldığı merak edilen konulardan biri olmaktadır.

Skype Grup Oluşturma – Bilgisayar

Skype, ilk aşamada bilgisayar kullanımları üzerinden büyük kitlelere hizmet vermesi sebebiyle bilgisayar sürümüne oldukça fazla önem vermektedir. Popüler sohbet uygulamalarında ve sosyal platformlarda kullanıcıların fazlaca kullandığı özellikleri geliştirerek kendi bünyesine eklemektedir. Grup özelliğine bakıldığında da birçok platform tarafından kullanıldığı ve başarılı sonuçlar alındığı görülmektedir. Bu özelliği kullanmak amacıyla Skype grup oluşturma konusunda bilgi edinmek isteyenlerin yapması gereken basit işlem şu şekildedir:

 • Skype’ı bilgisayarınıza indiriniz.
 • Sohbet gerçekleştirmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
 • Sohbet bölümü açıldığında sol kısımda yer alan “Yeni Sohbet” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan seçenekler arasından “Yeni Grup Sohbeti” seçeneğine tıklayınız.
 • Oluşturmak istediğiniz grubun adını yazdıktan sonra ileri butonuna tıklayınız.
 • Sohbet grubuna eklemek istediğiniz kişileri belirleyiniz. Ardından “Bitti” butonuna tıklayınız.

 

Skype Grup Oluşturma – Mobil Uygulama

Skype her ne kadar bilgisayar üzerinden kullanımı popüler olan bir uygulama olsa da mobil cihazlar üzerinden de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle eğitim ve iş alanında Skype üzerinden görüşmeler gerçekleştiren kişiler, seyahat esnasında mobil cihazlarını kullanarak sohbetlerine yanıt vermektedir. Bu sebeple de geliştirilen Skype mobil uygulaması son derece önemli olmaktadır. Mobil uygulamayı kullanarak Skype grup oluşturma işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin yapması gerekenler şu şekildedir:

 • Kullanmış olduğunuz cihazın mobil uygulama mağazasından Skype uygulamasını indiriniz.
 • Sohbet gerçekleştirmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
 • Sohbet penceresi açıldığında sağ alt kısımda yer alan “Kalem” simgesine tıklayınız.
 • Açılan pencerede yer alan “Yeni Grup Sohbeti” seçeneğine tıklayınız.
 • Oluşturmak istediğiniz grubun adını yazdıktan sonra ileri butonuna tıklayınız.
 • Sohbet grubuna eklemek istediğiniz kişileri belirleyiniz. Ardından “Bitti” butonuna tıklayınız.

 

Belirtilen adımlar oldukça basit bir şekilde uygulanabilmektedir. Skype çok popüler bir uygulama olduğundan dolayı sürekli olarak yenilikler ve geliştirmeler için güncellemeler almaktadır. Bu sebepten dolayı uygulamanın bazı özelliklerinin, seçeneklerinin ve butonlarının konumları, isimleri değişebilmektedir. Böyle bir durumda Skype grup oluşturma işlemini etkileyebilecek bir değişiklik de yaşanabilecektir. Eğer bu tarz bir değişiklikle karşılaşırsanız belirtilen adımlara en uygun seçenekleri izleyerek işleminizi tamamlayınız.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.