En İyi Video Bölme ve Birleştirme Programları

En İyi Video Bölme ve Birleştirme Programları
25 Ekim 2022 17:40 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:58

Videolarınızı birleştirip ya da bölerek farklı efektler ekleyip daha iyi bir görsellik kazandırabilirsiniz. En iyi video bölme ve birleştirme programları bu amaca hizmet etmek için birçok özelliği bir arada sunuyorlar. Üstelik bu programların ücretsiz sürümlerinde dahi orta seviye kullanıcılara kadar ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitli özellikler bulunmaktadır.

En İyi Video Bölme ve Birleştirme Programları Hangileri?

Listemizde yer alan programlar sadece videolarınızı bölüp birleştirmekle kalmayıp, yeni efektler ekleme, logo ekleme, video formatı değiştirme, ses ve ikinci bir görüntü ekleme gibi özellikleri de bir arada sunarlar. Dolayısıyla listedeki birçok programın video çekimi ve düzenleme konusunda etkili sonuçlar vereceklerini söyleyebiliriz.

Hitfilm Express

Gelişmiş birçok özelliği bir arada sunmasına rağmen ücretsiz olan Hitfilm Express, videolarınıza yeni özellikler ekleyebileceğiniz önemli programlardan biridir. Video efektleri konusunda oldukça başarılı olmasıyla öne çıkan Hitfilm Express, ayrıca videolara hareketli görseller eklemeye de imkanı tanıyor.

Özellikle YouTube gibi sosyal mecralardan para kazanmak istiyorsanız, özgün videolar üretebilmenin önemi fazladır. Video içeriği özgün olmasa bile Hitfilm Express gibi programlar ile videoyu özgün hale getirerek telif hakkı bulunmaması şartıyla YouTube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Farklı videoları birleştirme ve mevcut videoyu bölme konusunda yetenekli bulduğumuz program, video formatında da değişiklik yapma imkanı tanımaktadır.

Pinnacle Studio

Basit kullanımı ve dikkate değer özellikleri ile öne çıkan Pinnacle Studio, en iyi video bölme ve video birleştirme programları arasında yer alıyor. Herhangi bir kodlama yapmadığı için video kalitesinde bozulma olmaması, programın en iyi yanlarından biridir.

Format değiştirme konusunda başarılı olan programı kullanırken sadece birkaç tıklama ile video uzantısını değiştirebilirsiniz. Uzun videoların kısaltılması, video üzerine yazı ve ses eklenmesi gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm önemli özellikleri Pinnacle Studio ücretsiz bir şekilde sizlere sunmaktadır.

Davinci Resolve

Ücretsiz ve etkili bir video düzenleyicisi arıyorsanız, Davinci Resolve birçok ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayacaktır. Profesyonel özellikler sunan Davinci Resolve ücretsiz sürümüyle pek çok kullanıcının ihtiyaç duyduğu özellikleri sunuyor.

Ücretli sürümü satın aldığınızda ise çok daha profesyonel özellikleri bir arada bulabilirsiniz. Kolaylıkla videolarınızı farklı formatlarda düzenleyebilir ve görsel zenginliği artırabilirsiniz. Hali hazırda dünya genelinde Davinci Resolve programını kullanan yüz binlerce insanın bulunuyor.

Adobe Premiere Rush

Video açma ve videoları düzenleme alanında geliştirdiği programlarla dünya genelinde bilinen markalardan biridir. Orta seviye bilgisayar kullanıcılarının neredeyse tamamı Adobe ismini en az bir kez duymuş ve hatta markaya ait programlardan birini kullanmıştır.

Adobe Premiere Rush marka gücünü video düzenleyici programlar için de ortaya koymayı başarmıştır. Farklı sürüm seçenekleri olsa da her sürümde bulunan özellikler, ileri düzey kullanıcıların dahi ihtiyaçlarını karşılayabilir.

AVS Video Editor

Önemli video formatlarının tamamını destekleyen AVS Video Editor, en iyi video bölme ve video birleştirme programları arasındadır. Program tamamen ücretsiz olup, video olarak görüntü ve ses ekleme konusunda daha başarılı bir izlenim bırakmaktadır. Videolarınıza hareketli resimler de ekleyebileceğiniz AVS Video Editor, neredeyse bir ücretli program kadar özelliği bir arada sunar.

Corel VideoStudio

60’tan fazla video formatını destekleyen Corel VideoStudio, az yer kaplaması ve kullanım hızıyla dikkat çeker. Videolarınızda hızlı işlem yapmak ve video kalitesinin düşmemesini istiyorsanız, Corel VideoStudio bunları sağlayabilecek en iyi programlar arasındadır.

Movavi Video Editor

Kullanıcı arayüzü basit ve başarılıdır. Pratik ve hızlı bir şekilde video düzenlemesi yapabileceğiniz Movavi Video Editor, en popüler formatları destekler. Giriş seviyesindeki kullanıcıların bile rahatlıkla video düzenlemesi yapabileceği Movavi Video Editor, ücretsiz olarak piyasaya sunulmuştur.

Lightworks

Videoları kesmek, birleştirmek, müzik veya ses eklemek, videolara filtre ve efekt uygulama gibi pek çok özelliği Lightworks ile bulabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü basit ve modern bir görüntü sunar. Videoların arka planını değiştirmek için de etkili olduğunu söyleyebiliriz.

 

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.