Getir, 128 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Getir, 128 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!
19 Ocak 2021 20:45 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:46

Pandemi ve yasakların olduğu zamanlarda bir çoğumuz dışarı çıkamıyoruz. Bazen çok acil market ihtiyaçlarımız olabiliyor. Bu dönemde sipariş ettiğiniz market ihtiyaçlarınızı kapınıza kadar getiren çevrimiçi market  Getir, yeni yatırım ile yurt içi ve yurt dışından toplamda 128 milyon dolar gibi oldukça büyük bir yatırım aldığını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde Getir 38 milyon dolarlık bir yatırım daha almıştı.

Getir, 128 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre, Silikon Vadisi‘nin büyük yatırımcıları arasında yer alan Michael MoritzCrankstart‘ın aracı olmuş olduğu ilk turda Getir’e yaptığı yatırımı ikinci turda da gerçekleştirdi. Yerli yatırımcılardan Revo da ikinci turda yer aldı. Tüm bunların yanı sıra New York merkezli Tiger Global ve Silikon Vadisi’nden Goodwater Capital, Türkiye’den Fiba ile Esas Holding de Getir’in yatırımcıları arasında yerini aldı.

Getir’in  yatırım turunda yapılan yurt içi ve yurtdışı yatırım toplamı 128 milyon dolar gibi oldukça büyük bir rakama ulaşmayı başarırken; şirket 5,5 yılda almış olduğu yatırım sayısını  850 milyon dolara yükseltmiş oldu. Alınan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan  Getir Kurucusu Nazım Salur; “Getir’i 2015 senesinde Dünya’da bir ilke imza atarak kurduk. Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde 1.500 ürünü ortalama 10 dakikada değerli kullanıcılarımız ile buluşturmaktayız. Bunun haricinde GetirYemek, GetirBüyük ve GetirSu gibi hizmetlerimizi de devreye soktuk.”

Getir, 4 Farklı İş Kolu İle Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor

Market ürünlerini hızlı bir şekilde kullanıcılarına teslim eden Getir, birbirinden farklı 4 iş kolu ile hizmet vermekte.  Getir’in ardından GetirBüyük, Getir Su ve Getir Yemek gibi hizmetler de  yer alıyor.

 

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.