Yazılım 21 MAYIS 2015 / 14:29

Yeni Windows 10 Tech Preview sürümü ile tablet performansı artıyor

Microsoft'un uzunca bir süredir açık beta testine tuttuğu Windows 10 sürümü, 10122 sürümüne ulaştı. Bu sürümle beraber Windows 10 kullanıcıları ufak tefek kozmetik değişikliklerin yanı sıra Project Spartan ile ilgili geliştirmelerle de karşılaşıyorlar.Project Spartan nedir?

Microsoft'un artık iyiden iyiye "kötü örnek" olarak gösterilen internet tarayıcısı Internet Explorer, Windows 10 ile beraber  tarihe karışıyor. Yerine gelecek tarayıcının kod adı şimdilik Spartan. İşletim sisteminin piyasaya çıkmasıyla beraber Edge adını alması beklenen bu tarayıcı, piyasadaki tüm tarayıcılardan daha hafif ve daha hızlı olma amacını taşıyor. 10049 sürümüyle beraber kullanıma sunulan Spartan, 10122 ile beraber kaynak tüketimini minimuma indiriyor. Böylece uygun fiyatlı gelecek Windows 10 tabletlerde bile sorunsuz bir şekilde çalışabilecek.

Windows 10 Tech Preview'ı nasıl kullanabiliriz?

Windows 10 Tech Preview'ı hemen indirip kullanmak için buraya tıklayarak açılan sayfadaki adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor. İşletim sisteminin hala beta aşamasında olduğunu unutmayın. Her an çok ilginç hatalarla karşılaşmanız mümkün.