Yazılım 19 OCAK 2010 / 08:18

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile hangi değişiklikler yaşanacak?

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili tüm soruların yanıtlanacağı ücretsiz semineri kaçırmayın.

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili tüm soruların yanıtlanacağı ücretsiz semineri kaçırmayın.


Yeni Türk Ticaret Kanununu Yasa Tasarısı, bu günlerde TBMM komisyonlarında ele alınan bir gündem maddesi. Yakın zamanda yasalaşması beklenen bu tasarıyla birlikte, muhasebe mevzuatında çok önemli değişikliklerin yaşanması bekleniyor.

Bu değişliklerden en önemlisi de Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Sistemleri'ne uygun kayıt ve raporlamanın zorunlu hale getirilecek olması. Bu değişim gerçekleştiğinde, şu an kullanılan tekdüzen hesap planında önemli bazı değişiklikler yaşanması da kaçınılmaz olacak.

Microsoft ve Grant Thornton, bu değişime bağlı olarak halihazırda kullanılan tekdüzen hesap planında meydana gelecek değişiklikler hakkında kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla ortak bir bilgilendirme semineri düzenliyor.

Yeni kanuna ilişkin ayrıntılı bilgi edinme şansı seminer ücretsiz ve konuya ilgi duyan herkesin katılımına açık.

Seminer 27 Ocak 2010 Çarşamba günü, 13:30 - 17:00 saatleri arasında, Levent Mahallesi Aydın Sokak, No:7, Levent İstanbul adresindeki Microsoft İstanbul Ofisi'nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve çevrimiçi kayıt için bu linke tıklayabilirsiniz.

Microsoft Dynamics ürünlerinin yeni düzenlemeye uyum sağlarken size nasıl yardımcı olacağı konusunda daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

YORUMLAR
müjgan 20 NİSAN 2011 / 13:52 0 0
yeni türk ticaret kanunun muhasebeye ne gibi bir etkisi olmuş bu konu hakkında bilgi rica edebilirmiyim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun