Yazılım 07 ŞUBAT 2012 / 12:21

Yazılımda kalite kontrolü başlıyor

Yazılımların verimliliğini artırmaya yönelik konuları kapsayan TestIstanbul konferansı, bu yıl test otomasyonu konusuna dikkat çekecek.
Ana teması “Daha iyi ve daha hızlı bir yazılım için test otomasyonu” (Test automation for a better faster software) olan TestIstanbul Konferansı, 24-25 Mayıs 2012 tarihlerinde Ortaköy Feriye Sarayı’nda gerçekleşecek.

Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından düzenlenecek konferansa bu yıl 17 ülkedeki 31 kaynaktan toplam 58 bildiri ulaştı. Bu 58 bildiri arasında 16 tanesi dernek koordinatörlüğünde bir jüri tarafından seçilerek konferansa dahil edildi. Konferansta, katılımcıların değerlendirmeleri sonucunda bu bildiriler arasından seçilecek en iyi bildiriye ödül verilecek.

Yazılım Test ve Kalite Derneği (TTB) Başkanı Koray Yitmen, Türkiye’de yazılım testinin geliştiğini, fakat potansiyelin çok daha yüksek olduğunu söylerken, bu potansiyeli açığa çıkartmak ve her yıl daha da ileri taşımanın bu konferansın amaçlarından biri olduğunu belirtti.

Ayrıntılı bilgi için www.testistanbul.org & www.turkishtestingboard.org adreslerine başvurabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun