Yazılım 10 MART 2009 / 13:52

Yardımın yeni yolu: mobil bankacılık

Dünyada cep telefonu olan ama banka hesabı olmayan bir milyardan fazla insan var.

Dünyada cep telefonu olan ama banka hesabı olmayan bir milyardan fazla insan var.


­Düzenleyici kanunların yarattığı bazı kısıtlamalar ve ekonomik krize rağmen, kanun koyucular mobil bankcılığı, banka hesabı olmayan ve yardıma ihityacı olan kişilere finansal erişim sağlanması için tercih ediyor.   


Yetkililer, mobil bankacılığı daha büyük ekonomik yardım kapsamına ulaşmada bir şans olarak görüyor. İngiltere Uluslararası Gelişim Bakanı Mike Foster, "Mobil bankacılık hizmetleri, milyonlarca fakir insana sağlık hizmetleri ve eğitim ödemeleri için yardımcı oluyor, gelirlerini artırmalarına yardım ediyor. Kanun koyucuların, bu gelişen sektörde düzenlemeler yaparken fakir insanların ihtiyaçlarını odak noktası olarak belirlemesi gerekiyor” dedi. Bu kapsamdaki teknoloji programları, Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından da destekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun