Yazılım 11 MAYIS 2011 / 16:29

Xerox'un sunduğu ücretsiz uygulama e-posta kutunuzu akıllandırıyor

Xerox, ücretsiz olarak kullanıma sunduğu “Business of Your Brain” yazılımıyla çalışanların asıl işlerine odaklanmalarına ve zamanı doğru yönetmelerine yardımcı oluyor.Xerox’un geliştirdiği “Business of Your Brain” uygulaması, Microsoft Outlook’da bulunan e-postaları ve ajanda hatırlatmalarını analiz ederek zamanınızı nasıl kullandığınızı ve çalışma verimliliğinizin nasıl etkilendiğini gösteriyor. Ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz uygulama, e-posta kutusundaki ilgi çekici verileri ortaya çıkarıyor. Xerox bu uygulamayı, asıl işine odaklanmak, zamanı doğru kullanmak ve verimliliğini artırmak isteyenlere öneriyor.

“Business of Your Brain” uygulaması, etkileşimli kroki üzerinden kullanıcının e-posta kutusundaki faaaliyetlerini analiz ediyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak, “Faaliyet, Kişiler, Etkinlikler ve Kelimeler” adlı 4 ana başlık altında gerçekleştirilen analizler şu alt verileri içeriyor:

Faaliyet: Kullanıcıların e-posta kullanım biçimlerine dair istatistikler veren bu başlık altında; hangi günlerde kaç tane e-posta gönderdiğiniz/aldığınız, haftanın günlerine göre e-posta kullanım oranlarınız, hangi kelimelerin daha sık kullanıldığı, gereğinden fazla büyük (300 kelimeden fazla olan) e-postaların ve kısa e-postaların sayısı, en çok kullanılan e-posta konusu gibi bilgiler yer alıyor.

Kişiler: Bu başlık altında değerlendirmesi yapılan 10 konu bulunuyor:

• Ekli e-postalar: En çok ekli e-posta gönderen kişiler belirleniyor.
• En çok yok sayılan: Business of Your Brain, gönderdiği e-postaları okumadan silmekten en çok hoşlandığınız kişileri söylüyor.
• Toplantı arkadaşı: Bu özellik ile en çok kiminle toplantı yaptığınızı ve en çok toplantı davet e-postası gönderen kişiyi bulabiliyorsunuz.
• En hızlı panik olan: Business of Your Brain uygulamasının yaptığı analiz sayesinde, en çok kim “çok acil” uyarısıyla e-posta atıyor öğrenebiliyorsunuz.
• Otomatik e-posta: Bir insandan değil, bir sunucudan gelen otomatik ya da spam e-postaların istatistiğini çıkarabiliyorsunuz.
• Kısa ve sevimli: Kısa ve teşekkür içeren e-postaları kimlerin attığını da bu uygulama sayesinde öğrenebiliyorsunuz.
• Ofis eşi: Bu özellik de, en çok kiminle karşılıklı olarak e-posta alıp gönderdiğinizi gösteriyor.
• En konuşkan: En uzun ve ayrıntılı e-posta atan kişiler de bu özellik sayesinde ortaya çıkıyor.
• “cc” yapmaktan en çok hoşlananlar: Size gönderdiği e-postalara, birkaç kişiyi daha ekleyen kişinin kimler olduğu hakkında uygulama size bilgi veriyor.
• 000 insanlar: En çok “ofis dışında” otomatik mesajı gönderen kişileri belirliyor.

Etkinlikler: Bu ana başlık altında da, outlook toplantı notlarına yönelik bilgi ve istatistikler ortaya çıkartılıyor. Çakışan toplantılar, toplantıda geçen süreler, toplantı yapılan kişiler, en çok kiminle toplantı yapıldığı, hafta sonu toplantıları, toplantı konuları, 1 saatten uzun süren, 8 kişiden fazla katılımcısı olan ya da tekrar eden toplantılar gibi ilginç bilgiler öğrenilebiliyor.

Kelimeler: Bu kısımda ise, gelen ve giden e-postalarda en çok kullanılan kelime ve tabirlerle ilgili istatistikler yer

Uygulama şu an için sadece Microsoft Windows XP/Vista/7 üzerinde çalışan Microsoft Outlook 2003 ve sonraki Outlook sürümleriyle uyumlu. Uygulamayı http://www.BusinessofYourBrain.com adresinden indirebilirsiniz.
ETİKETLER : e-posta verimlilik xerox
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun