Yazılım 03 ARALIK 2014 / 16:22

Wire Skype'ın pabucunu dama atmaya hazırlanıyor

Skype'ın kurucu ortaklarından Janus Friis, 10 sene önce geliştirdikleri Skype'ın günümüzdeki ihtiyacı karşılayamadığını söyledi. Friis, üzerinde çalıştıkları Wire adlı uygulamanın, insanların yeni iletişim aracı olacağını öne sürdü. 

iOS, Android ve OS X işletim sistemli cihazlarda çalışan Wire, rakip iletişim araçlarının özelliklerini tek bir uygulama üzerinde toplamasıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar Wire kullanarak yakınlarıyla sohbet edebilecekleri gibi, müzik paylaşımı ve sesli arama gibi birçok özellikle donatılmış. Sesle arama konusunda rakiplerinden öne çıkmayı amaçlayan uygulama, bu doğrultuda kullandığı opus açık kaynak ses codec'i ile fark yaratmak istiyor.Wire’ın Skype'ın bir süredir karşılayamadığı ihtiyacı karşılayacağını iddia eden Janus Friis, aynı zamanda Mac OS X işletim sistemine sahip MacBook’larda da çalışan uygulamanın gelecekte Skype'ın tahtını devralarak, en fazla tercih edilen iletişim aracı olacağını iddia etmekten de kaçınmıyor. 10 yıl önce kurdukları Skype'ın çağımızın en önemli gereksinimleri olan esneklik ve hızı karşılayamadığını belirten Friis, Wire ile birlikte kullanıcıların bu konudaki beklentilerini karşılayacaklarının altını çizdi.

Hali hazırda ücretsiz olarak indirilebilen Wire'ın, PC versiyonunun da hayata geçmesiyle birlikte paralı seçeneklerinin de kullanıcılarına sunulacağı açıklandı.
ETİKETLER : skype wire
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun