Yazılım 24 ŞUBAT 2011 / 10:23

Windows Phone 7 güncellemesinde rötar

Windows Phone 7 güncellemesinde rötar

Microsoft, Windows Phone 7 sisteminde bir yazılım güncellemesini iptal etme kararı aldı. BBC’nin haberine göre bunun sebebi, güncellemenin bazı telefonları kullanılamaz hale getirmesi.

Görünüşe göre, problem Samsung tarafından üretilen mobil cihazların küçük bir bölümünü etkiledi. Mobil cihazların sahipleri de, telefonlarının çöktüğünü ve bazı durumlarda da çalışmadığı bilgisini verdi.Microsoft ise bu sorunu çözmek için çalıştığını ve en kısa zamanda yeni bir gğncellemeyi kullanıma sunacağını açıkladı. Bu rötarlı güncelleme, geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sunulan Windows Phone 7 için ilk güncelleme olacak.Coolsmartphone.com editörü Leigh Geary, “Bazı durumlarda telefon tamamen kullanılamaz hale geliyor ve önceki sürümlerle de onarılamıyor. Bu da Microsoft için pekiyi olmayacak” dedi.Forumlara olumsuz tepki yağıyorBu arada, kızgın telefon kullanıcıları, yaşadıkları kötü deneyimleri kullanıcı forumlarında paylaşıyor. Bir kullanıcı Microsoft’s Answers sitesine şunları yazıyor: “Şimdi bir tuğladan farksız olan, modifiye edilmemiş bir Samsung Omnia 7’ım var.” Bir diğer kullanıcı da sıkıntısını şu sözlerle ifade etti: “Telefonum halen kullanılamıyor. Hem de sıkı bir yeniden başlatma yapmama rağmen…”.Microsoft ise yaptığı açıklamada, “Windows Phone güncelleme sürecinde az sayıda telefonu etkileyen teknik bir sorun tespit ettik. Samsung telefonlar için son yazılım yenilemeyi geçici olarak erteledik. Amacımız bu durumu düzeltmek ve en kısa zamanda yenilemeyi yeniden dağıtmak olacak” dedi.Bu yenileme problemi, Microsoft için oldukça sıkıntılı bir döneme denk geldi. Çünkü şirket, potansiyeli ile çok çekici olan akıllı telefon pazarındaki payını artırmak için hamleler yapıyordu. Şirket bir süre önce de Nokia ile, Windows Phone işletim sistemini kullanan cep telefonlarının imalatı ile ilgili bir işbirliği yaptığını açıklamıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun