Yazılım 26 EKİM 2012 / 09:58

Windows 8 sonunda kullanıcılarla buluştu

Windows 8 kullanıcılarla buluştu

Apple ve Google'ın elde ettiği mobil alandaki başarıya yaklaşamayan Microsoft, yeni işletim sistemiyle hem PC'lerde hem de mobil cihazlarda başarıyı hedefliyor.Tüm dünyanın sabırsızlıkla beklediği Windows 8, 26 Ekim 2012 tarihinden itibaren tüm yenilikleri ile bireysel ve kurumsal kullanıcıların beğenisine sunuldu.

New York’ta düzenlenen tanıtım etkinliğinin açılışını yapan Microsoft’un Windows birimi başkanı Steven Sinofsky, medya dünyasını ve PC sanayisini temsil eden yaklaşık bin kuruluşun temsilcilerine yeni işletim sistemini tanıttı. Sinofsky, Windows 8’in temelinin bir önceki versiyona, yani dünya genelinde 670 milyon satan Windows 7’ye dayandığını vurguladı.

Başlangıç tuşunu ortadan kaldıran ve uygulamaları kare ikonlar halinde sunan yeni işletim sisteminin ara yüzünü anlatan Snifosky’nin ardından sahneye Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer çıktı.

Windows 8 ile dünyanın en iyi PC'leri yaratılacak

Ballmer, “Bugün Microsoft ve müşterilerimiz için yeni bir dönem başlıyor” ifadesini kullandı ve “Windows 8’in gelecek birkaç hafta içinde dünyanın en iyi PC’lerini yaratacağını” öne sürdü. “Yeni nesil işletim sistemini “gerçekten büyüleyici” olarak tanımlayan Ballmer, kullanıcıların yaşayacakları tecrübeden büyük keyif alacaklarını ifade etti.Sunumunda masa üstü bilgisayarlarda elde edilecek yeni deneyimlere odaklanan Ballmer, Windows 8’in başlangıç ekranına değinerek, “Sizi tüm faaliyetlerinize bağlı tutuyor. Yaşanan tecrübe büyüleyici. Fotoğraflarınız istediğiniz anda bir anda belirecek, tüm belgeleriniz SkyDrive (Microsoft’un online depolama hizmeti) üzerinde hazır bulunacak. Önemsediğiniz her şey ve herkes sürekli elinizin altında olacak” dedi.

Ed: Türkiye lansman organizasyonu 1 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Windows 8 için daha fazla o tarhiten sonra sitemizde bulabilirsiniz.

Türkçe destekli Windows 8'i indirmek mümkün

Yeni ve akıcı kullanıcı arayüzü, bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek binlerce uygulama ile gelen Windows 8 Türkçe dil desteğine de sahip. Windows 8, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 140’tan fazla ülkede toplam 37 yerel dilde yüklemeye hazır. Mevcut bilgisayarlarını Windows 8’e yükseltmek isteyen kullanıcılar www.windows.com.tr adresinden yükleme yapabilecekleri gibi teknoloji mağazalarından Windows 8’i kutulu olarak da satın alabilecekler. Türkiye’nin önde gelen tüm teknoloji mağaza zincirleri, 26 Ekim’den itibaren Windows 8’li yepyeni cihazları da kullanıcılar ile buluşturuyor.Windows 8’in adeta bir devrim olduğunu belirten Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, “Windows 8 ile Windows yeniden tasarlandı. Windows 8, iş ve eğlenceyi bir araya getirirken değişen kullanım ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş uygulamaları ile farklı cihazlarda kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor” dedi.

Windows 8 son kullanıcılar için perakende olarak Windows 8 ve Windows 8 Pro olmak üzere iki ayrı sürümde sunuluyor. Kurumsal kullanıcılara ise Windows 8 Enterprise ile birlikte Windows To Go, DirectAccess ve BranchCache gibi mobil üretkenlikte yeni fırsatların yanı sıra BitLocker ve AppLocker gibi özelliklerle de uçtan uca güvenlik sağlanıyor. Windows 8 ile birlikte, yeni cihazlarda önyüklü olarak sunulacak Windows ailesinin ARM tabanlı tabletler için geliştirdiği yeni üyesi olan Windows RT de piyasaya sunuluyor. Windows 8, kullanıcıların en çok önem verdikleri uygulamalara ve içeriklere tek tıkla erişmesine imkan tanıyan, dokunmatik kullanım için mükemmelleştirilmiş yeni, hızlı ve akıcı bir “Başlangıç” ekranına sahip. Yeni işletim sistemi aynı zamanda dokunma deneyimi için yeniden tasarlanan Internet Explorer 10 ve bulut depolama hizmeti SkyDrive gibi yerleşik uygulamaları da bulunduruyor.79 liraya Windows 8 Pro indirilebiliyor

Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu 79 liraya indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 liraya Windows 8 Pro'yu indirebiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun