Yazılım 10 TEMMUZ 2012 / 10:49

Windows 8 Ekim ayında tüketicilerle buluşuyor

Windows 8 Ekim ayında tüketicilerle buluşuyor

Microsoft, daha önce yıl sonunda çıkaracağını açıkladığı Windows 8 işletim sistemini, üreticiler için Ağustos ayında, tüketiciler içinse Ekim ayında piyasaya süreceğini duyurdu. Toronto’da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan yeni işletim sistemi, Ağustos ayının başlarında üreticilerle ve Ekim ayının sonlarındaysa tüketiciyle buluşması planlanıyor. Bu tarihler AMD ve Intel üzerinde çalışacak x86 çipler için bir Windows 8 versiyonunun yanında, ARM bazlı cihazlarda çalışacak olan Windows 8 versiyonu Windows RT için de geçerli olması bekleniyor.

Daha önce bizim de sitemiz üzerinde geniş olarak incelediğimiz Windows 8, 109 farklı dil seçeneğiyle dünya çapında 231 markette satışa sunulacak. Bugüne dek 630 milyon lisanslı Windows 7 ürünü satılırken, şirketlerin yarısından fazlası bu işletim sistemini tercih ediyor.

Yeni işletim sistemi çıkana dek mevcut işletim sistemi satışlarında düşüş yaşamak istemeyen şirket, bu sebeple önümüzdeki 4 aylık süre zarfında satın alınacak Windows 7 işletim sistemi bilgisayarlar için 14.99 dolarlık bir Windows 8 Pro güncelleme paketi sunuyor. Şirketin XP işletim sistemi için de hali hazırda 39.99 dolarlık bir güncelleme pakedi bulunuyor.

Konferansta konuşan Microsoft CEO’su Steve Ballmer, 2012 yılının kendileri için oldukça hareketli ve heyecan verici bir yıl olduğunu söyledi. Ballmer, son 17 yılın en önemli ürünü olarak gördükleri Windows 8’in şirket olarak en büyük projelerini olduğunu altını çizdi. Surface projesinin gelecek planlarının temelini oluşturmadığını ifade eden Ballmer, daha ziyade iş ortaklarının Windows 8 işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayar ve tablet üretmeleri üzerine odaklandıklarını vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun